Sprzedam zadłużone mieszkanie – czy to możliwe?

Mieszkania, które są zadłużone, stanowią problem dla właściciela mieszkania. Kiedy ma się problemu z uregulowaniem zadłużenia, wówczas jedyną dobrą drogą okazuje się sprzedaż nieruchomości. I wszystko wygląda pięknie, ale pojawia się następny problem. Dotyczy on kwestii sprzedaży, a mianowicie tego, że brakuje chętnych na kupno takiego mieszkania. Ogłoszenia typu ‘sprzedam zadłużone mieszkanie’ często pozostają bez odzewu. Dlaczego tak się dzieje? Warto to zgłębić.

Dlaczego nie ma zainteresowania na zadłużone mieszkanie?

Pewnie nie raz zastanawialiśmy się, dlaczego zadłużone mieszkanie tak trudno się sprzedaje. Co jest powodem, że ludzie obawiają się zakupić taką nieruchomość? W tym pytaniu kryje się poniekąd odpowiedź, ponieważ jak słusznie zauważono, że ludzie się boją. To jest słowo klucz, które należy uwzględnić w doszukiwaniu się przyczyn takiego stanu rzeczy. Oferta typu ‘sprzedam zadłużone mieszkanie’ nie cieszy się popularnością z tego względu, że kupujący z rynku wolnego często nie mają doświadczenia, ani nie dysponują odpowiednią wiedzą prawniczą, by móc sobie poradzić samodzielnie z formalnościami dotyczącymi takiej nieruchomości. Tutaj pomoc specjalisty jest nieoceniona. Jak wiadomo, taka pomoc kosztuje i to niemało, być może dlatego ludzie zwyczajnie rezygnują z takich propozycji mieszkaniowych na rzecz tych mniej problemowych.

Firmy, które oferują skup zadłużonych mieszkań, mają do takich ogłoszeń zupełnie inny stosunek. Oczywiście to klient musi się zgłosić, aby otrzymać wstępną wycenę, nie jest to trudne, wystarczy tylko wejść na stronę, gdzie znajdzie się formularz zgłoszeniowy. Bez wątpienia skup zadłużonych mieszkań to często jedyna możliwość, z jakiej mogą skorzystać właściciele, których dług przekroczył wartość nieruchomości.

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Mając dług w postacie kredytu hipotecznego, który z jakichś przyczyn nie był spłacany na czas, warto zastanowić się nad propozycją firmy skupującej mieszkania, aby otrzymać określoną ofertę. Sprzedaż mieszkania z długiem osobie z rynku wolnego jest niebywale trudna. Większość takich kupujących nie bierze pod uwagę zakupu mieszkania, które obarczone jest zadłużeniem. Skup zadłużonych mieszkań może okazać się jedyną propozycją, z której będzie można skorzystać, jeśli planujecie sprzedaż zadłużonego mieszkania. Oczywiście dotyczy to nie tylko lokali mieszkalnych w blokach, ale także i wolnostojących budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych czy nieruchomości mających wielu współwłaścicieli.

Czasami, zamiast pisać ogłoszenie typu: sprzedam zadłużone mieszkanie, a także oczekiwać niemal w nieskończoność na pojawienie się klienta gotowego podjąć takie ryzyko, lepiej jest od razu zgłosić się do firmy prowadzącej skup nieruchomości, aby chociaż zobaczyć, jaką ofertę przygotowują specjaliści. Być może okaże się, że będzie to bardzo korzystna propozycja, która będzie dodatkowo sposobem na pozbycie się problemu. Można odczuć ogromną ulgę, w momencie, gdy zostaje sprzedana nieruchomość z zadłużeniem, która tylko generowała straty i miała wpływ na złe samopoczucie właściciela, który w obliczu narastającego zadłużenia czuł się zwyczajnie bezradny.

Nie obawiaj się wyceny

Oczywiście, aby móc otrzymać propozycję cenową należy zgłosić się do firmy, aby w ogóle ustalić wartość danej nieruchomości. Na tej podstawie podejmuje się dalsze rozmowy dotyczące warunków transakcji. Jeśli kwota zadłużenia przewyższa wartość nieruchomości, niezbędna będzie promesa, wystawiona z banku. Zazwyczaj banki są chętne do rozmów dotyczących rozłożenia pozostałości zadłużenia, gdzie większa część została wpłacona na skutek sprzedaży. Tak w wielkim uproszczeniu przebiega transakcja sprzedaży, z której chętnie korzystają firmy oferujące skup zadłużonych mieszkań. Wszystko odbywa się oczywiście legalnie, z wykorzystaniem stosownych dokumentów oraz z podpisaniem aktu notarialnego w kancelarii.

Szybka sprzedaż zadłużonego mieszkania

Nie tylko możliwe jest, aby sprzedać zadłużone mieszkanie, można także szybko je sprzedać. Jak to w ogóle możliwe? Wszystko za sprawą firm, które trudnią się kupnem nieruchomości. Jeśli zgłosimy taką nieruchomość, wówczas zostanie sporządzona dokładna wycena wstępna, która jest wynikiem wnikliwej analizy. Po dalszych rozmowach ze specjalistami można wziąć pod uwagę ustalenie dalszych elementów. Specjaliści ponadto pomagają uporać się z formalnościami, które zwykle ciążą właścicielom zadłużonych mieszkań. Firmy, które prowadzą skup zadłużonych nieruchomości,są bardzo dobrze zorientowane, znają rynek nieruchomości, przepisy prawne i wiedzą, w jaki sposób w ogóle rozpocząć oraz zakończyć transakcję. Jeśli nie wiesz jak zabrać się do sprzedaży zadłużonego mieszkania, nie musisz się obawiać, specjaliści z firmy skupującej mieszkania, z pewnością udzielą Ci cennych wskazówek.

Dzięki reakcji specjalistów, a także ich pomocy można bezproblemowo przejść przez etap sprzedaży nawet bardzo zadłużonego mieszkania. Wszystko jest kwestią dogadania szczegółów.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię