Ubezpieczenie grupowe – co to jest i co obejmuje?

Coraz więcej pracodawców stawia na pierwszym miejscu dobro pracownika. Nic dziwnego. Badania pokazują, że im bardziej podwładni są zadowoleni z pracy, tym większa jest ich lojalność wobec firmy. Aby podnieść ogólną satysfakcję z pracy swoich pracowników, wielu szefów decyduje się na zakup polisy grupowej. Dowiedz się, czym ona jest i jaki zakres ochrony oferuje oraz poznaj jej wady i zalety.

Polisa grupowa to jedno z najtańszych ubezpieczeń na życie, jakie są dostępne na rynku. Dzięki niemu pracownicy mogą otrzymać wsparcie na wypadek różnych losowych zdarzeń, które miały miejsce w pracy, jak i poza nią.

Polisa grupowa – czym jest?

Ubezpieczenie grupowe to oferta dostępna wyłącznie dla pracowników firmy, której właściciel podpisał umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Zdarza się, że taką ochronę oferuje np. bank lub operator komórkowy klientom, którzy biorą kredyt lub wykupują abonament, na wypadek ich śmierci lub nieszczęśliwego zdarzenia.

– Polisa grupowa może trwać nieprzerwanie nawet przez kilkanaście lat, jeśli ubezpieczony jest zatrudniony w danym miejscu i regularnie, on lub jego pracodawca, opłaca składki. Jednocześnie warto pamiętać, że ochrona przestaje obowiązywać wraz z rozwiązaniem umowy o pracę – podkreśla ekspert z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl.

Ubezpieczenie grupowe – jakie zdarzenia obejmuje?

O zakresie ochrony w polisie grupowej decyduje osoba, która podpisuje umowę, czyli pracodawca, bank lub operator komórkowy. Zazwyczaj ubezpieczenie obejmuje takie zdarzenia, jak:

  • zgon ubezpieczonego na skutek wypadku komunikacyjnego,
  • uraz ciała,
  • urodzenie dziecka,
  • hospitalizacja,
  • rehabilitacja,
  • poważne zachorowanie.

W wielu przypadkach z ochrony grupowej może skorzystać nie tylko pracownik, ale także jego małżonek oraz dzieci. Dzięki temu można zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie.

Największą wadą tego rozwiązania jest to, że przeciwieństwie do indywidualnego ubezpieczenia na życie w polisie grupowej nie można zmieniać zakresu ochrony. Przez to warunki umowy nie będą idealnie dopasowane do Twojej sytuacji życiowej. Jednak jest to także wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba samodzielnie dobierać elementów ubezpieczenia.

Polisa grupowa – czy warto skorzystać?

Ubezpieczenie dla pracownika ma zarówno wady, jak i zalety. Jednym z jego atutów jest atrakcyjnie niska cena. Koszt ochrony waha się od 20 do 100 zł miesięcznie, co sprawia, że polisy grupowe są tańsze niż indywidualne oferty. Dzięki temu każdy może skorzystać z ubezpieczenia bez obciążania budżetu domowego. Jednak niska cena oznacza także niską sumę odszkodowania. Zazwyczaj jest to kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych za zgon ubezpieczonego oraz odpowiednio mniej za każde inne zdarzenie.

Jeśli zdecydowałeś się na ofertę grupową, ale zakres ochrony nie odpowiada w pełni na Twoje potrzeby, możesz wykupić dodatkową, indywidualną polisę na życie w innym towarzystwie. Aby poznać jej dokładny koszt, sprawdź ubezpieczenie na życie w porównywarce. To proste narzędzie, które pomoże Ci szybko znaleźć korzystną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Polisa grupowa zapewni Ci ochronę na czas zatrudnienia w danej firmie. Dzięki temu unikniesz kłopotów finansowych na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Sprawdź!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię