Czy abonament telefoniczny w czasach internetu ma jeszcze sens?

Abonamenty telefoniczne bywają traktowane jak relikt przeszłości i utożsamiane są głównie z potrzebami firm, które w ten sposób utrzymują swoje numery komórkowe oraz stacjonarne. Rozwój internetu i nowe możliwości komunikacji sprawdziły, że szczególnie młodsze pokolenie preferuje zupełnie inne formy kontaktu. Wykonanie połączenia standardowego lub wideo przez Whatsapp albo Messengera nie wymaga przecież płacenia żadnych pieniędzy za utrzymanie numeru.

Czy w takiej sytuacji możemy mówić o zmierzchu usług telefonicznych w formie abonamentu? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że zakup abonamentu na telefonię komórkową przekłada się na sporo korzyści dla klienta. Standardem jest bowiem to, że abonamenty telefoniczne zawierają nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i nieograniczone smsy. Rosną również zapewnione w ich ramach pakiety internetu. O ile w przeszłości były one dość symboliczne teraz szybko i cyklicznie się powiększają, a niektórzy operatorzy – co potwierdza porównywarka www.panwybierak.pl – zapewniają w korzystnych cenach nawet internet bez limitu danych.

Abonament telefoniczny a zakup smartfona

Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest wybór abonamentu telefonicznego w kontekście zmiany smartfona. Te są bardzo intensywnie używane nie tylko do wykonywania połączeń, ale też w pracy biurowej czy rozrywki. W efekcie relatywnie szybko może dojść do spadku energetyczności baterii czy też ogólnego efektu zużycia urządzenia. Prowadzi to do potrzeby wymiany telefonu. Jego jednorazowy zakup bywa dużym obciążeniem finansowym. Tymczasem promocyjne oferty operatorów umożliwiają spakietowania abonamentu wraz z telefonem zazwyczaj w bardzo korzystnych ramach finansowych. Potwierdza to ranking operatorów komórkowych regularnie przygotowywany przez porównywarkę PanWybierak.pl. Pokazuje bowiem, że z miesiąca na miesiąc rośnie liczba opcji i promocji oferowanych przez operatorów.

Abonament telefoniczny a internet na kartę

Warto również spojrzeć na abonamenty telefoniczne od strony ogólnej wygody. Alternatywą dla nich jest internet dostarczany na kartę. W takiej sytuacji klient otrzymuje numer zapewniony w ramach przedpłaty realizowanej wtedy, gdy chce przedłużyć ważność swojej karty SIM. Do dyspozycji ma również internet mobilny, który zwykle jednak ograniczony jest do bardzo niewielkiego pakietu. W porównaniu z abonamentami, rozwiązanie to może być nawet droższe niż cykliczna płatność. Nie uwzględnia bowiem promocji i rabatów zapewnianych przez operatora, a dodatkowo trzeba się liczyć z nagłymi i niespodziewanymi ograniczeniami telekomunikacji. Jeśli środki na karcie się kończą, firma może uniemożliwić wykonywanie połączeń a sam internet ograniczyć do bardzo skromnego pułapu szybkości, które nie będzie współmierny do potrzeb użytkownika. Można więc przyjąć, że jeśli kluczową kwestią jest stały i bezwarunkowy dostęp do internetu oraz wyższa jakość świadczonych usług, forma abonamentowa będzie zdecydowanie korzystniejszą opcją dla większości odbiorców.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię