Najlepsza darmowa poczta e-mail 2023 – ranking TOP 10

Jedną z podstawowych funkcji Internetu jest wymiana wiadomości. Usługi poczty elektronicznej istnieją od dziesiątek lat, a dostawcy usług wciąż je udoskonalają. Obecni użytkownicy niechętnie korzystają z serwisów, które dopuszczają spam lub wyświetlają denerwujące reklamy. Najlepsza darmowa poczta email to taka, która oferuje dużą przestrzeń dyskową, posiada przydatne funkcje i zapewnia prywatność. Oto ranking 10 najlepszych dostawców usług poczty e-mail, z których korzystają internauci w 2023 roku!

1. Gmail – wygodna poczta od Google

Z punktu widzenia przeciętnego internauty, Gmail to jedna z najlepszych propozycji. Stosunkowo pojemna poczta bez spamu umożliwia łatwe segregowanie wiadomości. Automatyczne sortowanie, obejmujące kategorie „Główne”, „Społeczności” i „Oferty”, spisuje się zaskakująco dobrze. Jeśli potrzebujemy dodatkowych funkcji, można pobrać dodatki kompatybilne z Gmailem, takie jak Evernote lub Zoom. Poczta jest przejrzysta i umożliwia m.in. archiwizację wiadomości i odkładanie ich na później. Darmowa przestrzeń dyskowa to 15 GB na koncie Google.

Czy Gmail to najlepsza skrzynka pocztowa? Trzeba zwrócić uwagę na to, że doskonały filtr antyspamowy i rozbudowaną funkcjonalność otrzymujemy w zamian za personalne dane. E-maile są skanowane przez boty, które poszukują informacji przydatnych do personalizacji reklam. m. 

2. Yahoo Mail – zagraniczny faworyt

Jaka poczta najlepsza jest pod względem miejsca do przechowywania? Jeśli założymy konto w Yahoo Mail, otrzymamy aż 1 TB przestrzeni do przechowywania e-maili i załączników. Kolejną zaletą jest wygodny podgląd – możemy jednocześnie czytać wiadomość i przeglądać listę pozostałych e-maili. Organizację skrzynki ułatwia tworzenie folderów. Tworząc reguły filtrowania, posortujemy wiadomości automatycznie. Ciekawą opcją jest tworzenie tymczasowych adresów e-mail, które możemy wykorzystać np. do rejestracji na różnych stronach internetowych.

Inne mocne strony poczty elektronicznej od Yahoo to możliwość podłączania innych kont e-mail oraz importowania kontaktów z portali społecznościowych. Wadą darmowego konta Yahoo Mail są reklamy, które zajmują sporą część widoku.

3. Zoho Mail – poczta dla małych firm

Zoho Mail to kolejna dobra poczta e mail. Jej główne zalety to: duże możliwości personalizacji (rozbudowane foldery, filtry i opcje zaznaczania), funkcje usprawniające pracę zespołową (np. możliwość komentowania e-maili i oznaczania członków zespołu), opcja współdzielenia folderów i duża prywatność. Dostęp do e-maili mają tylko ich odbiorcy. Jest to również poczta bez reklam, co czyni korzystanie z niej dużo przyjemniejszym. Oprócz skrzynki pocztowej można korzystać z edytorów dokumentów i arkuszy.

Niestety konta mailowe w Zoho nie są darmowe – kosztują przynajmniej 0,9 euro miesięcznie. To bardzo niewielka kwota, lecz wymaga pamiętania o płatnościach. Pojemność poczty wynosi 5 GB, lecz droższe pakiety pozwalają zwiększyć przestrzeń.

4. Outlook – element pakietu Microsoft Office

Gdzie założyć maila, jeśli chcemy korzystać z wielu skrzynek jednocześnie? Program Outlook firmy Microsoft pozwala podłączyć do 20 kont e-mail. Inną praktyczną cechą jest integracja poczty z innymi aplikacjami pakietu Office. Design jest prosty, a skrzynka łatwa w obsłudze. Podobnie jak inne poczty, daje możliwość tworzenia folderów i automatycznego sortowania wiadomości e-mail (posiada więcej kategorii niż Gmail). Pocztę można przeglądać przy otwartym e-mailu, a kontakty mogą być zaimportowane np. z Facebooka. Aplikacja mobilna jest wygodnie zaprojektowana. Pojemność skrzynki wynosi 15 GB.

Niewielkie wady Outlooka to występowanie reklam i powolne działanie na słabszym sprzęcie.

5. ProtonMail – maksymalna prywatność

Jaka jest najlepsza darmowa poczta e mail pod względem ochrony danych? Trudno wskazać konkurenta dla usługi ProtonMail, której celem jest zapewnienie użytkownikom jak największej prywatności i bezpieczeństwa podczas wymiany e-maili. Jej siedziba znajduje się w Szwajcarii, dzięki czemu nie podlega regulacjom Unii Europejskiej. Założone konto jest w pełni anonimowe, a wszystkie wiadomości szyfrowane w taki sposób, że sam dostawca poczty nie ma do nich dostępu.

Darmowe konto w ProtonMail jest dość ograniczone. Jego pojemność wynosi jedynie 500 MB i można wysyłać tylko do 150 wiadomości dziennie. Większy zakres możliwości, w tym dodatkowe adresy e-mail i własne domeny, uzyskamy w płatnych planach. Ich cena wynosi od 5 do 30 euro miesięcznie.

6. Tutanota – ochrona przed hakerami

Gdzie najlepiej założyć pocztę e-mail, jeśli obawiamy się wycieku danych? Tutanota jest ciekawą usługą, która oferuje szyfrowanie wiadomości typu end-to-end. Treść maila jest widoczna wyłącznie dla jej nadawcy i odbiorcy po zalogowaniu. Serwer poczty nie przechowuje również haseł użytkowników, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że haker wykradnie bazę danych logowania. Oznacza to jednak brak możliwości odzyskania konta, jeśli zapomnimy hasła. Tutanota zapewnia poza tym standardową funkcjonalność i aplikacje mobilne.

Wadą tej bezpiecznej poczty jest niewielka pojemność – 1 GB. Taką samą przestrzeń otrzymamy na koncie premium, którego utrzymanie kosztuje 1,2 euro miesięcznie. 10 GB pojemności oferuje konto Teams, za które zapłacimy 4,8 euro miesięcznie. Płatne konta umożliwiają m.in. tworzenie własnych domen, aliasów i dodawania kolejnych użytkowników. Darmowe konto nie pozwala tworzyć reguł sortujących odebrane wiadomości.

7. GMX Mail – niepozorna, lecz funkcjonalna poczta

Jeśli zapytamy, jaka jest najlepsza poczta internetowa, z pewnością nie usłyszymy odpowiedzi „GMX Mail”. Jest to mało znana, lecz praktyczna usługa e-mail. Zapewnia użytkownikowi aż 65 GB przestrzeni, a także możliwość importowania kontaktów z wielu źródeł i dodawania innych kont e-mail. Możliwości personalizacji obejmują wybór motywu, tworzenie filtrów sortujących i dodawanie folderów. Można także robić zdjęcia przy pomocy kamerki internetowej i dodawać je do wiadomości. Główną wadą GMX Mail jest niedopracowana wizualnie witryna.

8. iCloud Mail – opcja dla posiadaczy urządzeń Apple

Użytkownicy iPhone, MacBooków czy innych urządzeń firmy Apple znajdują się w wygodnej sytuacji. Nie muszą tworzyć osobnego konta e-mail – poczta jest elementem darmowego konta iCloud, które posiada 5 GB miejsca dyskowego. Skrzynka jest lepiej przystosowana do korzystania na urządzeniu mobilnym niż w przeglądarce na komputerze. Łatwo z niej korzystać, a widok jest przejrzysty i estetyczny. W wersji mobilnej może obsługiwać wiele kont mailowych. Możliwe jest także tworzenie folderów i reguł segregujących wiadomości, lecz personalizacja skrzynki jest dość ograniczona. 

9. AOL Mail – minimalistyczna poczta domowa

Jaką pocztę wybrać, jeśli zależy nam na lekkiej i nieskomplikowanej skrzynce? Poczta AOL Mail nie oferuje zbyt wielu funkcji, lecz zadowoli użytkowników, którzy cenią prosty interfejs i łatwe odbieranie i wysyłanie e-maili. Pocztę można segregować w foldery ręcznie lub za pomocą reguł. Wbudowany kalendarz i lista rzeczy do zrobienia usprawnia codzienną pracę. AOL oferuje kilka domen i możliwość połączenia z innymi pocztami e-mail. Skrzynka mieści maksymalnie 5 tys. wiadomości, o łącznej pojemności do 250 GB.

10. Mail.com – szeroki wybór domen

Mail.com to nie tyle najlepsza darmowa poczta e mail, co ciekawostka przydatna dla niektórych internautów. Jej wyróżnikiem jest ponad 200 darmowych domen do wyboru. Oznacza to, że adres e-mail będzie wyglądał personalnie i może być związany z wykonywanym zawodem –doskonale nadaje się na profesjonalną skrzynkę pocztową. Domeny są pogrupowane w kategorie tematyczne. Oprócz tego skrzynka pozwala korzystać z aliasów, filtrować pocztę i korzystać z wbudowanego kalendarza. 

Funkcjonalność poczty Mail.com jest podobna do GMX Mail. Przestrzeń dyskowa jest mniejsza – do dyspozycji mamy 2 GB. Nie jest to zbyt zaawansowana usługa e-mail, więc nie sprawdzi się, jeśli jesteśmy wymagającymi użytkownikami.

Wiedząc, jakie są poczty e mail, można wybrać idealną dla siebie usługę. Potrzeby każdego użytkownika są inne, dlatego wybór powinien być przemyślany i odzwierciedlać osobiste priorytety.

Ostatnie Wpisy

5 powodów, dla których warto dać szansę sprzętowi poleasingowemu

W dobie ciągłych nowości technologicznych wiele firm i użytkowników indywidualnych zastanawia się, jak efektywnie i ekonomicznie zaktualizować swój sprzęt komputerowy. Jednym z...

Jak wybrać hurtownię do dostawy kartonów fasonowych?

Wybór odpowiedniej hurtowni do dostawy kartonów fasonowych jest istotny dla wielu firm, które potrzebują tego rodzaju opakowań do swoich produktów. Oto kilka...

Skuteczny Monitoring Marki: Klucz do Utrzymania Pozytywnego Wizerunku

Twoja marka to twój skarb. Skuteczny monitoring marki jest kluczem do utrzymania pozytywnego wizerunku w erze cyfrowej. W dzisiejszych...

Strefa Q&A Inelo – uzyskaj wsparcie ekspertów

Dostęp do wsparcia eksperckiego jest bardzo istotny. Inelo to lider w dziedzinie rozwiązań dla transportu. Firma dostarcza nie tylko specjalistyczne oprogramowanie i...

Słaby zasięg sieci? Przetestuj routery WiFi Mesh!

Słaby zasięg sieci to poważne zmartwienie przede wszystkim dla tych osób, które mieszkają na co dzień w wielopoziomowych i dużych budynkach lub...

Przeczytaj również

6 Komentarze

  1. Wszystko ładnie pięknie ale nigdzie nie jest wzięte pod uwagę jedno z najważniejszych czynników czyli… Wielkość załączników…
    Gmail ma od zawsze z tym problem… 26 mb to nawet trzech skanów się nie będzie dało wysłać

    • Trafna uwaga, chociaż wielu użytkowników nie potrzebuje takiej możliwości do codziennego korzystania z poczty. I zawsze mamy możliwość wgrania plików np. na google dysk i załączenia ich w formie linków.

  2. jak juz zapłaciłem kary za zaniechanie czynności bo nie otrzymałem maila, to teraz proszę o wysłanie do kolegi w ważniejszych sprawach, gdyż @gmail.com czasem coś przyjmie, oczywiście jak coś wysyłam to 1-2 na 10 wysłanych jest wysłana i widnieje w folderze wiadomości wysłanych. No jeżeli to jest faworyt – to czeka nas listonosz lub płatne skrzynki ale jakie skoro faworyt nawet za pieniądze nie działa ??

  3. Gmail największy spamer wśród kont pocztowych, nie działają żadne filtry antyspamowe ,handlują danymi po całym świecie, codziennie okoł0 40 wiadomości od [zmoderowano].
    Recenzja grubo opłacona przez własnie tych [zmoderowano].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię