Deklaracja PIT-28 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Deklarację podatkową PIT-28 składają podatnicy, którzy korzystają z rozliczeń uwzględniających ryczałt. Często są to więc właściciele niewielkich biznesów, czasem również zatrudnieni. Chcesz dowiedzieć się, kto powinien wypełnić PIT-28 za rok 2020? Może chciałbyś dowiedzieć się, jak to zrobić online i do kiedy jest termin rozliczeń? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, dlatego zapraszamy do lektury i życzymy miłego czytania!

1. Czym jest PIT-28?

2. Kto powinien wypełnić pit 28 za rok 2020?

3. Rozliczenie PIT-28 online: jak to zrobić?

4. PIT 28 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

PIT 28 online to doskonały sposób na wypełnienie deklaracji i jej wysłanie bez konieczności wychodzenia z domu. Sposób, z którego coraz więcej osób korzysta. Nie zwlekaj więc tylko juz teraz przejdź na podaną stronę i również złóż deklarację przez internet. Szybki, skuteczny i bezpieczny sposób – przekonaj się o tym sam!

Czym jest PIT-28? 

Jak już wspominaliśmy, jest to deklaracja podatkowa przeznaczona głównie dla osób rozliczających się formą podatkową, jaką jest ryczałt ewidencjonowany z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej indywidualnie, czy w formie spółki cywilnej lub jawnej. Deklarację tą mogą także składać podatnicy, którzy uzyskali przychód z najmu, podnajmu, czy dzierżawy. Oraz osoby, które uzyskały przychód z tytułu poddzierżawy lub podobnych umów tego typu. Musisz jednak pamiętać, że jeśli nie złożyłeś stosownego wniosku do urzędu, nie będziesz mógł rozliczać się przez ryczałt. Więcej o tym dowiesz się na podanej wcześniej stronie, a teraz przejdźmy do konkretów. 

Kto powinien wypełnić PIT-28 za rok 2020?

Jak już wiesz, osoby wymienione w poprzednim akapicie, spółki i pozarolnicze działalności gospodarcze indywidualne. Osoby, które uzyskały przychód z dzierżawy, czy poddzierżawy itd. Te osoby bezwzględnie muszą wypełniać taką deklarację, nie mogą pozwolić sobie na nawet dzień opóźnienia. Wypełniać PIT-28 winien także każdy, kto wybrał formę opodatkowania w postaci ryczałtu. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy dane przedsiębiorstwo, czy osoba uzyskała przychód w roku ubiegłym, czyli tym razem jest to rok 2020.

Rozliczenie PIT-28 online: jak to zrobić?

Najprościej wybrać program do PIT online dostępny pod wskazanym linkiem. Ten program jest o tyle ułatwieniem, że intuicyjnie prowadzi Cię przez kolejne kroki wypełniania deklaracji. Nie musisz mieć ogromnej wiedzy na ten temat, wystarczy w odpowiednie rubryki wpisywać dane lub kwoty. Całość została podzielona na dokładnie 15 kroków, każdy z nich opisany i wytłumaczony, abyś miał pewność, że wszystko wykonujesz odpowiednio i nie dojdzie do żadnych pomyłek, a w konsekwencji kar, czy innych problemów z Urzędem Skarbowym. To naprawdę prosty i szybki, jak nie najszybszy sposób wypełnienia deklaracji. Oszczędzasz więc czas, ale również pieniądze, bo nie zlecasz wykonania tego księgowej! 

PIT 28 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć

Wszystkie informacje możesz znaleźć w programie PIT PRO na podanej już tutaj kilkukrotnie stronie. W ten sposób zawsze masz aktualne dane i pewność, że daty są prawidłowe. Przeważnie jednak jest tak, że datą umowną jest 15 lutego, a datą, która kończy możliwość składania wniosków jest ostatni dzień lutego. Tak było w latach poprzednich i prawdopodobnie będzie również teraz. Co ważne, jeśli Twój dochód w roku 2020 przekroczył 150 tysięcy euro, musisz pamiętać, że za rok 2021 nie będziesz już mógł rozliczać się z Urzędem Skarbowym w formie ryczałtu. 

Ostatnie Wpisy

Jak stylizować koszulki POLO? Poradnik

Koszulka polo jest częścią garderoby, jaką powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. A najlepiej od razu zaopatrzyć się w kilka modeli....

Dlaczego drony DJI Mavic są lubiane przez profesjonalistów?

Fotografia, czy filmowanie z drona to dzisiaj standard w przypadku profesjonalnych fotografów i filmowców, ale często wykorzystywana jest także przez geodetów, archeologów,...

Oświetlenie magazynu i jego wymagania

oświetlenie do magazynu

Co to jest marketing afiliacyjny?

Od wielu lat można zaobserwować duże zainteresowanie marketingiem afiliacyjnym, który można wykorzystać między innymi do spieniężenia ruchu na stronie internetowej. Na czym jednak polega afiliacja...

Automatyczna analityka e-commerce – co zyskasz i czego się dowiesz?

E-commerce nieustannie zwiększa swój udział w sprzedaży detalicznej, co oznacza, że z rosnącym potencjałem rośnie także konkurencja, dlatego trzeba się na nią...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię