Dlaczego każda firma powinna mieć swój serwer lokalny?

Praca biurowa od dawna opiera się w dużej mierze na cyfryzacji. Jej sprawna organizacja często decyduje o tym, jak dobrze dane przedsiębiorstwo sobie radzi we współczesnym świecie biznesu. Jednakże istnieje element zinformatyzowanego biura, bez którego to istnieć po prostu nie może i to niezależnie od branży, którą się zajmuje. Mowa o serwerze, bez którego sprawna komunikacja i obieg cyfrowych dokumentów nie mogłyby się udać.

Serwer lokalny – jak działa i dlaczego jest potrzebny? 

Serwer jest urządzeniem, którego istotności nie sposób przecenić. Jest obecny wszędzie tam, gdzie korzysta się z komputerów. Jest również sest sercem informatycznej infrastruktury każdej firmy. Umożliwia przechowywanie i dostęp do bazy danych, usprawnia komunikację oraz pozwala na hostowanie stron internetowych. Jego zadania i konfiguracja różnią się w zależności od potrzeb danej firmy, ale nie zmienia to faktu, że cały czas jest niezbędny do jej sprawnego funkcjonowania. 

Serwer firmowy dlaczego powinieneś zdecydować się właśnie na niego? 

Wiele małych firm decyduje się na zewnętrzne hostowanie swoich danych, gdyż jest to rozwiązanie nieco tańsze. Równocześnie jednak obarczone jest ono pewnymi wadami, które nie występują w przypadku serwerów dedykowanych. Serwer lokalny daje większe bezpieczeństwo, ponieważ zazwyczaj znajduje się fizycznie w firmie, ale jego prawdziwą zaletą jest to, że ma się nad nim pełną kontrolę. Zewnętrzne połączenie często wiąże się z różnego rodzaju ograniczeniami, które narzucane są przez dostarczyciela usług. Z kolei posiadanie serwera na wyłączność, oznacza tak naprawdę niczym nieskrępowaną możliwość jego konfiguracji pod konkretne potrzeby firmy. Umożliwia to administratorom sieci większą swobodę pracy. 

Posiadanie własnego serwera firmowego oznacza większą wydajność, co przydaje się w bardziej zaawansowanych środowiskach IT. Można też nim całościowo zarządzać, w prostszy sposób monitorować jego pracę, co przekłada się na bezpieczeństwo bazy danych. Administrując samemu serwerem firmowym mamy możliwość samodzielnego ustawiania częstotliwości wykonywania backupów oraz aktualizacji systemu czy wybranych programów, by wszystko działało w kompatybilny sposób. Możemy też te zadania powierzyć zaufanym pracownikom wewnątrz firmy, a nie obcym ludziom zapewnianym przez danego usługodawcę. 

Serwer w chmurze, a serwer lokalny – co jest lepsze?

W ostatnich latach dużą popularność zdobywają serwery w środowisku wirtualnym. Serwer w chmurze z pewnością cechuje się dużą wygodą korzystania. Do korzystania z chmur często zachęca się również sloganem ograniczeniem kosztów, które wynikają z tego, że nie trzeba inwestować w sprzęt ani w serwerownie. Nie jest to jednak do końca prawda. Stała umowa z usługodawcą, oferującym rozwiązania w chmurze, w dłużej perspektywie czasu wcale nie musi być bardziej opłacalna niż zakup własnego sprzętu. 

Jeżeli szukasz dobrej jakości serwerów lokalnych dla swojej firmy, koniecznie odwiedź stronę batna24.com i dowiedz się więcej na temat interesujących Cię urządzeń. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię