Dlaczego warto kupić konsolę Playstation 5? 5 powodów!

Końcem 2020 roku, japońska firma Sony wypuściła na rynek światowy nową generację swojej konsoli PlayStation. Piąta już odsłona popularnej platformy gamingowej wprowadza wiele nowych technologii i udogodnień, aby nasze doświadczenia z rozgrywki stały się jeszcze ciekawsze. Sprawdź pięć powodów, dla których warto postawić na zakup PlayStation 5.

Więcej klatek, więcej pikseli, więcej światła

PlayStation 5 jest przełomowa w stosunku do swojej starszej siostry, która pomimo zalet, posiadała również ograniczenia, o których nie musieli myśleć pecetowcy. Na szczęście, z nową generacją, gracze konsolowi również mogą doświadczyć najwyższej jakości rozgrywki. Po pierwsze, dzięki obrazowi wyświetlanemu w pełnej rozdzielczości 4K. Jest to znaczny przeskok, w porównaniu z PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro, których poprzeczka (w przypadku wersji Pro) kończyła się jedynie na skalowanym 4K.

Przez wiele lat, gracze konsolowi marzyli o możliwości czerpania przyjemności z gier w stałych 60 klatkach na sekundę, a 30 FPS (ang. frames per second) z poprzedniej generacji i możliwości komputerów stacjonarnych, podsycały ten apetyt. W odpowiedzi na te prośby nowa konsola Sony gwarantuje stałą płynność wyświetlanego obrazu, a liczba klatek, w niektórych tytułach, może osiągać nawet 120 FPS.

Jednak jedną z większych zalet PlayStation 5, jest obsługa ray tracingu. Najprościej mówiąc, technologia ta odpowiedzialna jest za śledzenie promieni światła w grach, aby te wyglądały jeszcze bardziej realistyczne. Wszystkie odbicia i załamania światła są oddane w jak najbardziej naturalny sposób. Jest to przyszłościowa technologia, która po krótkim stażu na sprzętach PC, trafiła również na konsole Sony. 

Nowa generacja, nowy kontroler

Oparty na fundamentach sprawdzonego już designu, kontroler DualSense został odświeżony na potrzeby nowej konsoli i wyposażony w najnowsze technologie, dzięki czemu nie tylko sama rozgrywka, lecz również obsługa konsoli jest zdecydowanie przyjemniejsza.

W bezprzewodowym kontrolerze Sony została udoskonalona technologia odpowiedzialna za wibracje, które lepiej oddają doświadczenia z rozgrywki. Ulepszono pozycjonowanie wibracji na całej powierzchni kontrolera, dzięki czemu, chociażby w grach FPS (ang. first person shooter), nie będziemy musieli już grać tylko „na słuch”.

Adaptacyjne łopatki na tyle kontrolera są od teraz wielofunkcyjne, a ich działanie zależy od stopnia nacisku. Dzięki temu ich możliwości są praktycznie nieograniczone, a ich pomysłowe wykorzystanie różnić się będzie od tytułu, który ogrywamy w tym czasie.

Szybszy dysk? Szybsza rozgrywka!

Od dawna, jedną z większych bolączek konsol były długie czasy ładowania. Wynikało to najczęściej z natury wykorzystywanych dysków HDD. PlayStation 5 rozwiązuje ten problem, wykorzystując dysk SSD, którego działanie jest znacznie sprawniejsze. W praktyce przekłada się to na niemalże całkowity brak ekranów ładowania. Zdecydowanie oszczędzi nam to frustracji z boleśnie długich loading screenów, które doskonale pamiętają wszyscy wyjadacze konsolowych tytułów.

Ekskluzywne tytuły z PlayStation 5

Obszerna biblioteka ekskluzywnych gier, to zdecydowanie jeden z największych atutów urządzenia od Sony. Kultowe serie takie jak God of War, jeszcze świeże Horizon: Zero Dawn i jego nadchodząca kontynuacja, lub zapierające dech w piersiach Ghost of Tsushima, to tylko niewielki wycinek tego, co przygotowało dla nas PlayStation. Niemniej jednak są to tytuły co najmniej wyjątkowe, a zawarte w nich historie i przygody będziemy mogli przeżyć właśnie z konsolą PlayStation 5. Nabyć ją można w https://allegrolokalnie.pl/.

Równie miłym akcentem jest kompatybilność wsteczna, czyli możliwość ogrania tytułów z poprzednich generacji konsoli PlayStation.

Wsparcie VR

Na rynku konsolowym, PlayStation jako jedyne obsługuje technologię VR, a jej rozszerzona i udoskonalona wersja zawitała i na najnowszą generację. Wsparcie gogli PS VR i dedykowane tytuły zapewnią niespotykane dotąd wrażenia z gier. Będzie to idealny wybór dla każdego zainteresowanego wirtualnego rzeczywistością.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię