Facebook – dlaczego trzeba tu być?

Media społecznościowe zapewniają dostęp do niezliczonej ilości odbiorców, wśród których można przedstawić własną markę w sposób wiarygodny i pozytywny. Zdecydowanie największy potencjał w tym zakresie ma Facebook!

Facebook – musisz tu być ze swoją marką!

To najpopularniejsze medium społecznościowe znane jest na całym świecie, korzysta się z niego w każdym zakątku świata. W samej Polsce gromadzi ponad 12 milionów Polski, więc i o polskie lajki zdecydowanie warto walczyć. To właśnie tu możemy informować o swoich produktach, zarówno tych, które mamy w stałej ofercie, jak i o nowościach, to tu możemy dzielić się ciekawymi artykułami, filmikami czy grafiką, to wreszcie tu kontaktujemy się ze swoimi odbiorcami, odpowiadając na ich pytania, wątpliwości, doradzając im i pomagając, co przekłada się nie tylko na lajki, ale i na to, że klienci do nas wrócą i polecą nas innym. 

Facebook – dlaczego warto działać tu aktywnie?

Prowadzenie fan page’a na Facebooku  ma bardzo pozytywny wpływ na poprawę wizerunku firmy, jej większą rozpoznawalność, ale i wyróżnienie wśród konkurencji. Te wszystkie czynniki przekładają się na to, co najważniejsze – wzrost sprzedaży. Wykluczony powinien więc być taki scenariusz, że świadomie rezygnujemy z obecności na Facebooku, bo stwierdzamy, że to wcale nie tak ważne, że mamy inne istotniejsze sprawy biznesowe. To bardzo złe podejście, przekładające się na to, że de facto przestajemy istnieć dla swojej grupy docelowej. Ta po prostu u konkurencji znajdzie to, co mogłaby kupić u nas. 

Warto tu być także ze względu na niskie koszty promocji, znacznie niższe niż te, które trzeba by ponieść, wybierając reklamę w innych miejscach. Jest ona jednocześnie bardzo skuteczna. Można więc powiedzieć, że zyskujemy nie tylko wzrost sprzedaży, ale i budujemy pozytywną relację ze swoimi klientami. Nie chodzi tylko o polubienia na Facebook, ale o dużo więcej – o stworzenie długofalowej strategii relacyjnej z klientem. 

Facebook – coś więcej niż medium społecznościowe

Facebook to nie jest zwykłe medium społecznościowe – to miejsce kultowe, bez którego niektóre osoby nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania. To właśnie tu spotykamy się ze znajomymi i rodziną, komunikując się z nimi, udostępniające sobie ciekawe informacje, łącząc się w grupy zainteresowań. Było to szczególnie zauważalne w czasie pandemii koronawirusa, gdy musieliśmy zostać w domu, bo wszelka aktywność została mocno ograniczona. Każda firma musi mieć to na uwadze.

To nie jest zwyczajny portal, na którym spotykają się ludzie, gdyż to gigantyczne przedsięwzięcie internetowe, mogące stać się Twoją przepustką do jeszcze bardziej efektywnego rozwoju własnej działalności. Co ważne, mimo upływu lat, Facebook wcale nie traci nic ze swojego potencjału, wręcz przeciwnie – zyskuje jeszcze mocniej i mocniej. Zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie życia bez Facebooka, więc pewne jest to, że jeszcze przez długi czas to popularne medium społecznościowe będzie służyło do kontaktów, zawierania znajomości, przeglądania ofert czy udostępniania kluczowych informacji. Pod żadnym pozorem nie możesz tego zlekceważyć!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię