Hosting Minecraft – jak wybrać najlepszy?

Minecraft już od dłuższego czasu jest znaną i lubianą grą, jaką pokochał świat. Cały czas wzrasta zainteresowanie tego typu rozrywką, przy czym można skorzystać z kilku sposobów grania. Pamiętajmy o tym, że granie w Minecraft w trybie multiplayer wymaga dobrego sprzętu i przegotowania. Sprawdzi się tutaj serwer hostowany online, który z pewnością pozwala przenieść wrażenia z gry na całkiem nowy poziom. Jak wybrać hosting Minecraft? Czym się kierować podczas wyboru? O czym pamiętać?

Hosting Minecraft – na co zwrócić uwagę?

Wybierając serwer hostingowy, zwróćmy uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest odpowiednia lokalizacja serwera w pobliżu miejsca, z którego pochodzą inni gracze. Kolejną kwestią jest postawienie na dobre parametry połączenia. Wpływa to na nieprzerwaną grę i pomieszczenie sporej ilości graczy bez jakichkolwiek opóźnień. Granie w trybie multiplayer jest czystą przyjemnością, zwłaszcza gdy wiemy, jak się do tego zabrać. Poza wymienionymi czynnikami warto pamiętać o:

  • Łatwej i sprawnej konfiguracji – dzięki temu serwer będzie działał sprawnie, a my od razu przejdziemy do hostingu gier (wiele firm hostingowych oferuje swoje usługi tego typu).
  • Dołączonych i dozwolonych modyfikacjach – gry Minecraft mogą zmienić interfejs i zazwyczaj oferują szereg dodatkowych narzędzi, jakie wykorzystamy w trakcie gry. Odgrywa to istotną rolę podczas grania, dlatego upewnijmy się, że dostawca hostingu ma zainstalowane efektywne mody i pozwala dowolnie dodawać te, z których chcemy korzystać.
  • Możliwości grania z jak największą liczbą graczy – okazuje się, że istnieje określona liczba graczy, jaką serwer obsłuży, jednakże dobrą opcją jest dobranie serwera oferującego pomieszczenie co najmniej 10 graczy w jednym czasie. 
  • Odpowiednim poziomie bezpieczeństwa – najbardziej znanym atakiem na serwery jest DDoS, gdzie dochodzi do awarii poprzez wiele prób połączenia. Niezawodny serwer z pewnością zabezpieczy nas przed takimi zagrożeniami, pozwalając na swobodną grę. 
  • Długości kontraktu – wiele firm hostingowych wymaga płatności z góry za kilka miesięcy. Jeśli nie chcemy naruszyć oszczędności, postawmy na serwery z miesięczną opłatą za subskrypcję, co z kolei zmniejszy znacznie wydatek. 

Wymogi dotyczące hostingu Minecraft

Hosting Minecraft może być trudny, gdyż wymaga sporej ilości zasobów, porównując do normalnych aplikacji internetowych. Okazuje się, że wykorzystasz hostowanie nawet z podstawowymi specyfikacjami, co jest sporym plusem. Zwykły hosting bazuje na wymogach minimalnych, jakimi są: 1 GB pamięci RAM i 1 rdzeń procesora. W tym przypadku jednak zalecanymi wymogami są 2 GB pamięci RAM i 2 rdzenie procesora. Pamięć powinna być oparta na dyskach SSD, dając swobodę graczom. Poważniejsze podejście do tematy sprawia, że zechcemy grać nawet z 50 osobami jednocześnie. Jest to możliwe pod warunkiem, że rozważymy użycie niestandardowych modów. 

Doskonale wiemy o tym, że granie w Minecraft w trybie multiplayer wymaga dobrego sprzętu i przygotowania. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy hostingowe, które posiadają szeroki zakres usług. 

Ostatnie Wpisy

Jak stylizować koszulki POLO? Poradnik

Koszulka polo jest częścią garderoby, jaką powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. A najlepiej od razu zaopatrzyć się w kilka modeli....

Dlaczego drony DJI Mavic są lubiane przez profesjonalistów?

Fotografia, czy filmowanie z drona to dzisiaj standard w przypadku profesjonalnych fotografów i filmowców, ale często wykorzystywana jest także przez geodetów, archeologów,...

Oświetlenie magazynu i jego wymagania

oświetlenie do magazynu

Co to jest marketing afiliacyjny?

Od wielu lat można zaobserwować duże zainteresowanie marketingiem afiliacyjnym, który można wykorzystać między innymi do spieniężenia ruchu na stronie internetowej. Na czym jednak polega afiliacja...

Automatyczna analityka e-commerce – co zyskasz i czego się dowiesz?

E-commerce nieustannie zwiększa swój udział w sprzedaży detalicznej, co oznacza, że z rosnącym potencjałem rośnie także konkurencja, dlatego trzeba się na nią...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię