Hosting Minecraft – jak wybrać najlepszy?

Minecraft już od dłuższego czasu jest znaną i lubianą grą, jaką pokochał świat. Cały czas wzrasta zainteresowanie tego typu rozrywką, przy czym można skorzystać z kilku sposobów grania. Pamiętajmy o tym, że granie w Minecraft w trybie multiplayer wymaga dobrego sprzętu i przegotowania. Sprawdzi się tutaj serwer hostowany online, który z pewnością pozwala przenieść wrażenia z gry na całkiem nowy poziom. Jak wybrać hosting Minecraft? Czym się kierować podczas wyboru? O czym pamiętać?

Hosting Minecraft – na co zwrócić uwagę?

Wybierając serwer hostingowy, zwróćmy uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest odpowiednia lokalizacja serwera w pobliżu miejsca, z którego pochodzą inni gracze. Kolejną kwestią jest postawienie na dobre parametry połączenia. Wpływa to na nieprzerwaną grę i pomieszczenie sporej ilości graczy bez jakichkolwiek opóźnień. Granie w trybie multiplayer jest czystą przyjemnością, zwłaszcza gdy wiemy, jak się do tego zabrać. Poza wymienionymi czynnikami warto pamiętać o:

  • Łatwej i sprawnej konfiguracji – dzięki temu serwer będzie działał sprawnie, a my od razu przejdziemy do hostingu gier (wiele firm hostingowych oferuje swoje usługi tego typu).
  • Dołączonych i dozwolonych modyfikacjach – gry Minecraft mogą zmienić interfejs i zazwyczaj oferują szereg dodatkowych narzędzi, jakie wykorzystamy w trakcie gry. Odgrywa to istotną rolę podczas grania, dlatego upewnijmy się, że dostawca hostingu ma zainstalowane efektywne mody i pozwala dowolnie dodawać te, z których chcemy korzystać.
  • Możliwości grania z jak największą liczbą graczy – okazuje się, że istnieje określona liczba graczy, jaką serwer obsłuży, jednakże dobrą opcją jest dobranie serwera oferującego pomieszczenie co najmniej 10 graczy w jednym czasie. 
  • Odpowiednim poziomie bezpieczeństwa – najbardziej znanym atakiem na serwery jest DDoS, gdzie dochodzi do awarii poprzez wiele prób połączenia. Niezawodny serwer z pewnością zabezpieczy nas przed takimi zagrożeniami, pozwalając na swobodną grę. 
  • Długości kontraktu – wiele firm hostingowych wymaga płatności z góry za kilka miesięcy. Jeśli nie chcemy naruszyć oszczędności, postawmy na serwery z miesięczną opłatą za subskrypcję, co z kolei zmniejszy znacznie wydatek. 

Wymogi dotyczące hostingu Minecraft

Hosting Minecraft może być trudny, gdyż wymaga sporej ilości zasobów, porównując do normalnych aplikacji internetowych. Okazuje się, że wykorzystasz hostowanie nawet z podstawowymi specyfikacjami, co jest sporym plusem. Zwykły hosting bazuje na wymogach minimalnych, jakimi są: 1 GB pamięci RAM i 1 rdzeń procesora. W tym przypadku jednak zalecanymi wymogami są 2 GB pamięci RAM i 2 rdzenie procesora. Pamięć powinna być oparta na dyskach SSD, dając swobodę graczom. Poważniejsze podejście do tematy sprawia, że zechcemy grać nawet z 50 osobami jednocześnie. Jest to możliwe pod warunkiem, że rozważymy użycie niestandardowych modów. 

Doskonale wiemy o tym, że granie w Minecraft w trybie multiplayer wymaga dobrego sprzętu i przygotowania. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy hostingowe, które posiadają szeroki zakres usług. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię