Jak można wykorzystać kartę eSIM?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tajemniczy, intrygujący i wszechstronny – choć opis ten doskonale odzwierciedla cechy filmowego superbohatera, to idealnie oddaje też naturę pewnej technologicznej nowinki, czyli wirtualnej karty eSIM. Dla wielu to innowacja i krok w stronę nowoczesności, dla innych – niewyczerpane źródło pytań. Co to jest eSIM? Jak działa i kiedy można z niego skorzystać?

Co to jest eSIM? O narodzinach wirtualnej karty SIM

Aby zrozumieć działanie eSIM-a, warto przypomnieć sobie nieco informacji na temat jej pierwowzoru, czyli karty SIM. Spokojnie – nie znajdziesz tutaj trudnych technologicznych terminów czy nudnych wywodów. Najprościej mówiąc, moduł SIM to niewielki kawałek plastiku z mikroprocesorem. Umożliwia połączenie się z siecią operatora komórkowego i stanowi swojego rodzaju przepustkę do świata pełnego rozmów, wiadomości SMS czy surfowania po ulubionych stronach internetowych.

Od momentu wejścia na rynek (czyli w 1991 roku) karta SIM przechodziła wiele metamorfoz – początkowo wielkością przypominała kartę kredytową, teraz jest praktycznie niewidoczna. Ostatnie technologiczne zmiany doprowadziły do pojawienia się na rynku w 2018 roku jej rewolucyjnego odpowiednika – eSIM-a, nazywanego też cyfrowym lub wirtualnym modułem SIM.

Jak działa eSIM?

Wokół eSIM-a narosło sporo tajemnic, przez co wielu użytkownikom smartfonów wydaje się on niepotrzebnym wynalazkiem. To błąd! Po pierwsze eSIM działa dokładnie tak samo jak karta SIM – z jego pomocą skontaktujesz się z rodziną i znajomymi oraz skorzystasz z internetu mobilnego.

Drugą niezwykle istotną kwestią jest to, że eSIM nie ma fizycznego nośnika, który należy włożyć do telefonu. Udostępniany przez operatora sieci komórkowej wirtualny SIM zapisuje się automatycznie w niewielkim module stanowiącym integralną część płyty głównej smartfona. Na razie to rozwiązanie jest dostępne w najlepszych modelach telefonów, ale z pewnością będzie się coraz bardziej popularyzować.

Jeśli Twoje urządzenie obsługuje tę technologię, z karty eSIM możesz skorzystać np. w Orange Flex – sieci komórkowej działającej na zasadzie subskrypcji. Instalacja jest banalnie prosta – podczas procesu przenoszenia numeru (lub wybierania nowego), który odbywa się w całości w aplikacji mobilnej, pod koniec zaznaczasz po prostu, że chcesz eSIM-a. Nie trzeba nigdzie chodzić ani dzwonić. Zainteresowany? Sprawdź najważniejsze korzyści, jakie daje wirtualny SIM i przenieś numer do Orange Flex: https://flex.orange.pl/esim

Jak można wykorzystać kartę eSIM?

eSIM-y cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród użytkowników, którzy są ciekawi nowoczesnych rozwiązań. Ale już niedługo eSIM stanie się standardem – nie może być inaczej, skoro oferuje taką wygodę! Jak można wykorzystać wirtualny odpowiednik karty SIM?

  • Do smartwatcha, tabletu, smartfona i laptopa

Lubisz mieć ciągły kontakt ze światem, jednak nie wszędzie chcesz nosić ze sobą smartfona? A może potrzebujesz duplikatu karty SIM z aktualnym numerem telefonu do drugiego urządzenia mobilnego? Wirtualny eSIM zainstalujesz na różnych sprzętach, począwszy od smartwatcha, skończywszy na routerze do internetu mobilnego. Bez wyrabiania niepotrzebnych plastikowych duplikatów – łatwo, prosto i wygodnie.

  • Do dwóch numerów na jednym urządzeniu i łatwego namierzania telefonu

Dlaczego warto skorzystać z karty eSIM? Po pierwsze – to oszczędność czasu. W Orange Flex zamówisz eSIM we wszystkich czterech planach komórkowych, bez dodatkowych opłat i oczekiwania na kuriera. Po drugie dzięki eSIM-owi wykorzystasz funkcję Dual SIM na swoim urządzeniu, instalując obok SIM-a jego cyfrowy odpowiednik. Sprawdzi się na przykład, gdy chcesz mieć na jednym telefonie numer prywatny i firmowy. Co więcej – karta eSIM ułatwia namierzenie zgubionego lub ukradzionego telefonu (trudno ją odinstalować, gdyż wymaga to znajomości kodu PIN).

eSIM to technologiczny superbohater – dba o wygodę użytkowników sieci, umożliwia swobodne korzystanie z urządzeń mobilnych i upraszcza lokalizowanie utraconego sprzętu. Skorzystaj z eSIM-a w Orange Flex i ciesz się z nieograniczonych możliwości oferty komórkowej w subskrypcji.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię