Jak odzyskać usunięte wiadomości z fb/messengera? Przywróć skasowane rozmowy!

Internetowe komunikatory pozwalają przechowywać tysiące konwersacji z innymi osobami. Można w nich odszukać przydatne informacje nawet po latach od wymiany wiadomości. Zdarza się jednak, że potrzebny czat nie widnieje już na liście wątków lub własnoręcznie usunęliśmy wiadomość, którą chcielibyśmy przywrócić. Na szczęście ślady naszej działalności na Facebooku nie znikają na zawsze. Jak odzyskać usunięte wiadomości z FB lub Messengera? Oto cztery sposoby.

Jak przywrócić usunięte wiadomości na Facebooku – kopia danych

Jeśli samodzielnie skasowaliśmy wiadomość lub całą konwersację, nie znajdziemy jej już w archiwum rozmów. Możemy jednak pobrać kopię danych z konta na Facebooku. Jest tam zgromadzona cała nasza aktywność na portalu od momentu założenia konta – posty, wiadomości, lista kontaktów czy komentarze.

Aby to zrobić, trzeba zalogować się na swoje konto na Facebooku i kliknąć strzałkę na prawym skraju górnego paska. Wchodzimy w „Ustawienia”, a następnie (w lewej kolumnie) „Twoje informacje na Facebooku”.

Wybieramy „Pobieranie Twoich informacji” i zaznaczamy wszystkie rodzaje danych, które nas interesują oraz ustalamy zakres dat publikacji.

Klikamy „Utwórz plik”. Tworzenie pliku może potrwać długo, jeśli informacji jest wiele. Gdy proces będzie ukończony, otrzymamy powiadomienie.

Przywracanie zarchiwizowanych wiadomości na Messengerze

Czasami brakujące wiadomości nie są usunięte, lecz zarchiwizowane. Może się to stać automatycznie, jeśli konwersacja jest nieaktywna przez wiele miesięcy. Jak przywrócić czat z archiwum? Wystarczy włączyć Messenger na Facebooku w przeglądarce i kliknąć ikonę zębatki (ustawień).

Spośród rozwiniętych opcji wybieramy „Ukryte czaty”. Będą tam wszystkie konwersacje, które kiedykolwiek zostały zarchiwizowane.

Jeśli korzystamy z Messengera na telefonie, można wyszukać imię i nazwisko osoby, z którą pisaliśmy lub nazwę grupowej konwersacji. Wśród wyników znajdą się również wątki z archiwum, które można przywrócić, wysyłając w nich nową wiadomość.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera – pamięć tymczasowa

Odzyskiwanie niedawno skasowanych wiadomości z Messengera na urządzeniu z systemem Android także jest możliwe. Wszystkie konwersacje są bowiem przechowywane w pamięci tymczasowej. Ten sposób sprawdzi się, jeśli konwersacja została usunięta przypadkowo i nie używaliśmy od tamtego czasu żadnego programu, który optymalizuje pracę urządzenia, usuwając m.in. pamięć podręczną. 

Otwieramy przeglądarkę plików na urządzeniu, a następnie pamięć wewnętrzną. Znajduje się tam folder o nazwie „Android”. Otwieramy go i odszukujemy folder „Data”. Wśród wielu folderów powinien znajdować się tam folder o nazwie „com.facebook.orca”, a wewnątrz niego folder „Files” lub „Cache”. W końcu powinniśmy dotrzeć do folderu „fb_temp”, w którym znajdują się tymczasowe pliki z Facebooka. Jeżeli nie ma tam żadnych plików, które mogłyby nam się przydać, być może Messenger na urządzeniu nie zapisuje automatycznie kopii zapasowych.

Zewnętrzna aplikacja do odzyskiwania danych

Jak zobaczyć, czy można odzyskać skasowane wiadomości, jeśli nie znajdujemy ich samodzielnie? Istnieją specjalne aplikacje do odzyskiwania danych, które skanują urządzenie i odszukują utracone informacje. Przykładem jest Stellar Phoenix Data Recovery.

Dzięki temu programowi można przywrócić usunięte pliki, w tym ewentualne kopie zapasowe wiadomości z Facebooka. 

Wiedząc, jak odzyskać usunięte wiadomości z FB, możemy korzystać z komunikatora bez obaw o utratę ważnych informacji. Kiedy tylko któraś z konwersacji zaginie lub skasowana wiadomość okaże się potrzebna, warto wypróbować opisane wyżej sposoby na ich przywrócenie.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

10 Komentarze

  1. Witam! u mnie wygląda to tak, że jak pobiorę kopię zapasową to pokazuje mi konwersację ale te nieusunięte. Skasowanych nie udało mi się odzyskać. Jakiś pomysł dlaczego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię