Jak oznaczyć kogoś na FB w poście lub komentarzu?

Facebook jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, za pomocą której można dzielić się ze swoimi znajomymi zdjęciami lub innymi treściami. Jest to doskonały sposób na utrzymywanie stałego kontaktu z osobami, z którymi nie widujemy się na co dzień. Facebook umożliwia korzystanie z bezpłatnego komunikatora, który działa na zasadzie czatu. Jeśli chcemy podzielić się ze znajomymi czymś interesującym lub śmiesznym można w łatwy sposób oznaczyć go na zamieszczonym materiale, aby mógł zapoznać się z jego treścią. Istnieje kilka sposobów na to, w jaki sposób to zrobić.

Jak oznaczyć kogoś na zdjęciu na Facebooku?

Jednym ze sposobów jest oznaczenie znajomego jeszcze przed publikacją zdjęcia. Wystarczy w tym celu wybrać w górnej części Aktualności i kliknąć zdjęcie/film w obszarze Co słychać?.

dodawanie zdjęcia filmu na fb

Należy wybrać interesujące zdjęcie i ustawić na nim kursor. Klikając przycisk Edytuj w lewym górnym rogu wystarczy wybrać opcję oznacz zdjęcie.

edycja zdjęcia na fb

Następnie kliknąć osobę znajdującą się na zdjęciu i zacząć wpisywać Imię i nazwisko. Gdy w propozycji pojawi się pełne imię i nazwisko tej osoby wystarczy ją wybrać z listy. Na koniec wystarczy kliknąć przycisk Zapisz i wybrać grono odbiorców, do których ma dotrzeć zdjęcie. 

oznaczanie osoby na fb

W przypadku, gdy zdjęcie już znajduje się na portalu należy kliknąć symbol etykiety w prawym górnym rogu. Następnie wybrać osobę ze zdjęcia i zacząć wpisywać jej imię i nazwisko. Gdy pojawi się w propozycjach trzeba wybrać konkretnego znajomego lub nazwę strony i kliknąć przycisk zakończ oznaczanie. 

oznaczanie kogoś na zdjęciu w poście

Jak oznaczyć znajomego na fanpage’u?

Facebook daje możliwość oznaczenia znajomego na fanepage’u swojej lub cudzej firmy. Jeśli jesteśmy jej administratorem nie możemy zrobić tego wprost. W tym celu należy odnaleźć na pasku, na którym znajdują się napisy “Lubię to” i “Komentarz” przycisk ze strzałką. Po jej naciśnięciu pojawi się rozwijane menu kontekstowe. Trzeba wybrać w nim swój główny profil i w miejscu przeznaczonym na komentarz wprowadzić znak “@”, a później imię i nazwisko swojego znajomego. Jeśli dany fanpage nie należy do nas, wystarczy w polu komentarza wpisać @ oraz dane konkretnej osoby, a dostanie ona powiadomienie o tym.

instrukcja jak oznaczyć kogoś w poście na fb

Oznaczanie znajomego w postach grup

Na Facebooku występują grupy otwarte, zamknięte i tajne. W każdej z nich możemy oznaczyć jedynie osoby, które do nich należą.

oznaczanie znajomego w poście na facebooku

Posty pochodzące z grup otwartych można swobodnie udostępniać za pomocą przycisku znajdującego się pod nim. Kliknięcie funkcji Udostępnij teraz (znajomi) sprawi, że pojawi się on na naszej osi czasu. Można wtedy oznaczyć na nim znajomego za pomocą trzech kropek i przycisku Edytuj znajdujących się na górze. W okienku, które się pojawiło należy wpisać dane osoby, którą chcemy oznaczyć. 

Jak oznaczyć znajomego na osi czasu na Facebooku?

Wchodząc na swoją stronę na FB wystarczy w sekcji Co słychać wpisać treść, którą chcemy się podzielić. Poniżej znajduje się opcja Oznacz znajomego umożliwiająca dodanie do posta danych znajomego. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać imię i nazwisko, aby pojawiła się ona w naszym poście.

oznaczanie kogoś na osi czasu na facebooku

Jak odznaczyć kogoś na FB?

Jeśli oznaczyliśmy kogoś na zdjęciu to wystarczy je ponownie otworzyć i najechać na miejsce, w którym oznaczyliśmy znajomego. Następnie wystarczy nacisnąć krzyżyk i dana osoba zostanie odznaczona.

jak odznaczyć kogoś na fb

W przypadku kiedy oznaczaliśmy kogoś w komentarzu pod postem, wystarczy edytować komentarz i usunąć fragment zawierający imię i nazwisko oznaczonej osoby.

Ostatnie Wpisy

Automatyczna analityka e-commerce – co zyskasz i czego się dowiesz?

E-commerce nieustannie zwiększa swój udział w sprzedaży detalicznej, co oznacza, że z rosnącym potencjałem rośnie także konkurencja, dlatego trzeba się na nią...

Meble pracownicze w otwartej przestrzeni – to musi się tam znaleźć!

Jakie powinny być meble pracownicze? Przestrzeń biurowa musi być przemyślana, a przede wszystkim dobrze wyposażona. W końcu ma to...

Pozycjonowanie stron szansą dla małych, lokalnych biznesów

W przypadku małych firm, działających na terenie miasta i regionu, najbardziej odpowiednie wydaje się pozycjonowanie lokalne. Odbywa się ono poprzez dobór fraz...

Grafiki pracy online – jak lepiej zorganizować pracę w swojej firmie?

Ułożenie dobrego grafiku pracy jest istotne z punktu widzenia efektywności działania danej firmy. Nie jest to jednak proste zadanie, ponieważ należy pilnować...

Waporyzatory – nowoczesne urządzenia do aromaterapii

Czy wiesz, że aromaterapia jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę samopoczucia? Nie bez powodu stosowana jest już od setek lat, a...

Przeczytaj również

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię