Jak ściągnąć muzykę z YouTube? Wypróbuj 5 najlepszych sposobów!

YouTube to jedna z najczęściej używanych platform do słuchania muzyki. Oprócz utworów w wysokiej jakości audio znajdziesz tam teledyski i teksty piosenek. Odtwarzanie muzyki online nie zawsze jest możliwe, a mobilna aplikacja YouTube jest niewygodna dla wielu użytkowników. Zadają więc sobie pytanie: jak ściągnąć muzykę z YouTube? Sprawdź, jak pobrać piosenki z YT i cieszyć się nimi w trybie offline!

Ściąganie muzyki z YT przez Internet – wygodne downloadery

Zgrywanie utworów na wybrane urządzenie nie jest trudne – wystarczy kilka kliknięć. W sieci dostępne są specjalne konwertery, które wyodrębniają plik audio lub wideo ze wskazanego adresu. Sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz szybko pobrać pojedynczą piosenkę. Jednym z najpopularniejszych serwisów tego typu był Clip Converter, lecz obecnie nie pozwala konwertować filmów zawierających muzykę. Poniżej przedstawimy najlepsze alternatywy.

2conv Online

Downloader 2conv, dostępny pod adresem https://2conv.com/pl50/, jest łatwym i szybkim sposobem na pobieranie piosenek z YT. Aby z niego skorzystać, wystarczy skopiować do schowka adres utworu i wkleić w wyznaczone pole. Następnie wybierz, jakie rozszerzenie powinien mieć gotowy plik. Masz 5 opcji do wyboru: MP3, MP4, MP4 HD, AVI, AVI HD. Możesz więc pobrać piosenkę wraz z teledyskiem lub tylko wyodrębniony dźwięk. Niewielką wadą tego konwertera są wyskakujące reklamy.

Większy wybór rozszerzeń oferuje aplikacja do zainstalowania. Jeśli klikniesz „Pobierz konwerter”, zostaniesz przekierowany do strony pobierania programu MP3Studio. Pozwala on szybko pobierać wiele plików jednocześnie, edytować tagi ID3 i odtwarzać audio.

Dokładnie tak samo jak 2conv działa pobieracz FLVTO.biz. Znajdziesz go pod adresem: https://www.flvto.biz/pl70/

Youtube MP3 Converter

Wolną od reklam i szybką stroną do ściągania muzyki z YT jest https://mp3-youtube.download/pl/fastest-youtube-converter. Po zakończeniu konwersji wyświetlane są dwie informacje, które pozwalają zweryfikować jej prawidłowość: czas trwania audio lub wideo oraz rozmiar pliku. Zaletą tego pobieracza jest jego kompatybilność z wieloma stronami – z jego pomocą ściągniesz muzykę nie tylko z YouTube, ale także z Vimeo, Facebooka czy SoundCloud. Bezpośrednio ze strony możesz także przejść do konwertera MP4.

Jak ściągnąć muzykę z YouTube na komputer w dużej ilości?

Jeśli zastanawiasz się, jak pobrać całą playlistę lub album muzyczny, wybierz aplikację na komputer. Programów do pobierania audio i wideo z YouTube i innych stron jest mnóstwo. Pozwalają wkleić wiele linków jednocześnie i pobierać utwory w kolejce. Często oferują też dodatkowe opcje. Poniżej opiszemy znane przykłady konwerterów, które zadowolą każdego użytkownika komputera.

4K Download

Przydatnym programem jest 4K Youtube to MP3 z serii 4K Download. Można w nim pobierać pojedyncze utwory lub całe playlisty. Jak ściągnąć piosenkę? Wybierz opcję „Paste link” w lewym górnym rogu aplikacji i wklej skopiowany wcześniej adres utworu. Program obsługuje także linki z wielu stron innych niż YT, np. Dailymotion, Flickr czy Vimeo. Konwersja jest automatyczna – gdy program poinformuje o zakończeniu pobierania, znajdziesz plik w zakładce Output. Kliknij „Show in folder”, aby odnaleźć piosenkę lub playlistę na dysku.

W ustawieniach programu możesz wybrać domyślny format. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie musi to być MP3. Możliwe jest także dostosowanie jakości – daje to użytkownikowi kontrolę nad rozmiarami pobieranych plików. Aplikacja może służyć do odtwarzania utworów.

JDownloader

Rozbudowaną aplikacją do pobierania multimediów z Internetu jest JDownloader. Oferuje bardzo wiele możliwości, np. pobieranie filmów z usług premium czy ustawianie priorytetów pobierania. Potrafi obejść zabezpieczenia linków, dekodować skrócone linki (np. z Tinyurl), automatycznie wypakowywać i łączyć archiwa i rozpoznawać kody Captcha. Możliwość ustawienia harmonogramu pobierania czy tworzenia reguł wykluczania linków pokazuje, że jest to naprawdę dobrze zaprojektowany pobieracz plików. Pewną wadą jest interfejs, do którego użytkownik musi się przyzwyczaić, aby sprawnie korzystać z programu.

5KPlayer

Jak ściągnąć muzykę z Youtube i od razu ją odtwarzać? Aplikacja 5KPlayer służy nie tylko do pobierania plików. To przede wszystkim wielofunkcyjny odtwarzacz multimediów. Pozwala organizować nagrania wideo i audio, odtwarzać je w wysokiej rozdzielczości i jakości dźwięku, a także pobierać klipy z Internetu. Jeśli wiec masz niewiele miejsca na dysku lub z innego powodu nie chcesz instalować specjalnego programu do pobierania muzyki z YT, ta aplikacja jest dla Ciebie. Wystarczy, że zastąpisz nią dotychczas używany odtwarzacz multimedialny.

Sprawdź, jak pobrać piosenki z YT – podsumowanie

Aby wybrać ulubiony program lub stronę internetową do pobierania muzyki, warto przetestować różne opcje. Przedstawione zalety różnorodnych konwerterów pomogą w podjęciu decyzji. Teraz już wiesz, jak pobrać muzykę z YT – możesz zacząć budować swoją kolekcję utworów na komputerze lub telefonie.

Ostatnie Wpisy

Jak znaleźć dobrą agencję marketingową i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru

Praktycznie w każdym rodzaju działalności spotykamy się z dużą ilością konkurencyjnych firm. Nic w tym dziwnego. Mamy przecież wolny rynek i tak...

Tania reklama firmy – 5 pomysłów na skuteczną promocję

Narastająca konkurencja rynkowa sprawia, że przedsiębiorcy muszą inwestować w coraz nowocześniejsze działania marketingowe. Czasy, kiedy wystarczyło zaprezentować produkt w spocie telewizyjnym, dawno...

Kreator ankiet – jak go poprawnie używać?

Badania opinii konsumentów są coraz ważniejsze we współczesnych przedsiębiorstwach. Specjaliści do spraw marketingu decydują się często na skorzystanie z kreatora ankiet i...

Karta podarunkowa to idealny prezent?

Zapewne masz doświadczenia w kupowaniu prezentów dla rodziny i przyjaciół. I zapewne nie raz zdarzyło się, że w pewnym momencie stanąłeś przed...

Wycieraczki samochodowe: kiedy należy je wymienić i jakie kupić?

Odpowiednio dobrane wycieraczki do szyb mają ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. O czym warto pamiętać przy zakupie?

Przeczytaj również

2 Komentarze

  1. Lubię korzystać ze Spotify w trybie offline, ale nie wszystkie kawałki tam są. Youtube ma chyba największą bazę piosnek, dlatego fajnie znać sposób na ich pobranie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię