Jak sprawdzić pozycjonowanie strony – narzędzia SEO

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo nieprowadzące jakiejkolwiek kampanii reklamowej w internecie. W dobie, kiedy wszyscy posiadają dostęp do sieci z poziomu telefonu komórkowego, zaniechanie tak istotnego medium, jakim jest internet może w bardzo szybkim tempie obrócić się przeciwko przedsiębiorcy. Z tego powodu, warto wiedzieć, na jakiej zasadzie działają przeglądarki internetowe oraz jak sprawdzić pozycję stronę w rankingu.

Dlaczego kampania reklamowa w internecie jest istotna?

Przede wszystkim z tego względu, iż jest to miejsce, w którym ludzie szukają wielu treści. Zaczynając od najprostszych rzeczy, po opinie na temat różnorodnych produktów oraz usług. Z tego powodu, warto uzmysłowić sobie, że ruch w internecie jest ogromny i przeglądają go codziennie miliardy ludzi, którzy szukają najróżniejszych rzeczy. To daje możliwość dotarcia do niezliczonej ilości potencjalnych klientów. Z tego właśnie powodu, żaden przedsiębiorca nie powinien negować istoty reklamy w internecie.

Czym jest pozycjonowanie?

Jest to proces polegający na osiągnięciu jak najwyższej pozycji w rankingu przeglądarki, po wpisaniu danego słowa kluczowego. Mówiąc w skrócie, użytkownik internetu wpisuje hasło, które go interesuje i po wciśnięciu „ENTER” pokazują się odnośniki do różnorodnych stron. Chcąc być na samej górze zestawienia, należy przeprowadzić proces pozycjonowania. W telegraficznym skrócie – chcąc zdobyć jak najwyższą pozycję trzeba wygenerować na stronie ruch pod danym słowem kluczowym. Jak tego dokonać? Najlepszym rozwiązaniem będzie pomoc specjalisty. Jaki jest koszt pozycjonowania stron internetowych? Najczęściej płaci się co miesiąc za utrzymanie witryny internetowej na danej pozycji w rankingu. Wiele zależy od tego, na którym miejscu ma się docelowo znaleźć witryna oraz pod jakim hasłem kluczowym ma być znajdowana. Im większy konkurencja, tym wyższe ceny. W wielu przypadkach istotne są również wybrane słowa kluczowe.

W jaki sposób monitorować pozycję w rankingu?

To, w jaki sposób strona internetowa jest oceniana przez przeglądarkę Google można sprawdzić za pomocą narzędzi. Osoby szukające najtańszych rozwiązań mogą skorzystać z darmowych programów przeznaczonych do tego celu.

Przedsiębiorcy zainteresowani polskim rynkiem powinni sprawdzić programy Senuto oraz Semstorm. Są to narzędzia, które posiadają bezpłatny okres testowy co daje możliwość sprawdzenia opcji oferowanych przez aplikacje. Służą one do sprawdzenia stanu witryny w wyszukiwarce Google. Dzięki nim, możliwa jest analiza ruchu wygenerowanego na stronie z każdego dnia. Są to narzędzia, które opierają się na bazie słów kluczowych. To znaczy, że można monitorować pozycję strony pod daną frazą. Dzięki temu można sprawdzić jak idzie proces pozycjonowania kiedy korzysta się z usług firmy zewnętrznej. W ten sposób, każdy może zweryfikować czy jego pieniądze nie idą na marne.

Analiza reflinków

Pozycjonowanie działa również na zasadzie tworzenia blogów zapleczowych gdzie umieszczane są różnorodne artykuły posiadające słowo kluczowe, pod którym ma zostać pozycjonowana dana witryna. W ten sposób, użytkownicy internetu trafiają na blog zapleczowy, w którym słowo klucz jest uwydatnione. Dzięki temu, użytkownik może kliknąć w link, który przeniesie go na daną stronę docelową.

Skuteczność linków prowadzących do stron może być analizowana pod kątem skuteczności. Jedną z często wykorzystywanych aplikacji jest Majestic SEO. Istnieje darmowa wersja tego programu, która jest oczywiście dużo uboższa od swojej płatnej siostry, lecz ciągle posiada pewną funkcjonalność, z której może skorzystać każdy, kto chce rozpocząć jakąkolwiek analizę pod tym kątem.

Innym programem tego typu jest MOZ Link Explorer. W tym przypadku również istnieje możliwość wykorzystania wersji darmowej oprogramowania. Program służy przede wszystkim do weryfikacji profilów linków. W ten sposób, każdy użytkownik aplikacji posiada możliwość wygenerowania raportu CSV, który następnie może być importowany do Excella. W ten sposób, możliwa jest prosta analiza danych za pomocą najzwyklejszego arkusza kalkulacyjnego.

Pakiet narzędzi od Google

Jednym z najczęściej stosowanych, a zaraz w pewnym stopniu darmowym, oprogramowaniem do analizy stron pod kątem SEO jest narzędzie Google Analytics. Dzięki niemu możliwe jest śledzenie statystyk stron pod kątem ruchu na stronie. W ten sposób, użytkownik może zyskać bardzo różnorodne raporty zestawiające bardzo różnorodne dane. Google Analytics bardzo dobrze współpracuje z pozostałymi narzędziami oferowanymi przez giganta z Doliny Krzemowej.

Aplikacja bardzo dobrze współdziała z innymi produktami firmy, takimi jak Seach Studio oraz Data Studio. Pierwsza z nich oferuje rozszerzenie możliwości monitorowania strony pod kątem ruchu na witrynie. Aplikacja pokazuje statystyki związane z kliknięciami z poszczególnych krajów oraz typów urządzeń. W ten sposób, można wyciągnąć ciekawe wnioski, które następnie można wykorzystać pod kątem optymalizacji strony internetowej.

Data Studio jest z kolejnym narzędzie oferowanym przez Google, które można wykorzystać do analizy danych i tworzenia raportów. Co ważne, aplikacja pozwala tworzyć bardzo przejrzyste oraz elastyczne wizualizacje, które przedstawiają szereg istotnych danych. Chcąc wykorzystać pełnię tego narzędzia, warto przyjrzeć się jego możliwościom tworzenia raportów opartych na bardziej szczegółowych danych, które pokażą powiązania pomiędzy poszczególnymi czynnikami.

Podsumowując, prowadzenie reklamowej kampanii internetowej jest szczególnie ważne w obecnych czasach. Szeroki dostęp do sieci praktycznie z każdego miejsca na ziemi daje możliwość dostępu do niezliczonej liczby potencjalnych klientów. W ten sposób, każdy przedsiębiorca powinien przykładać wszelkich starań aby jego strona była na jak najwyższej pozycji rankingu przeglądarki. Trzeba powiedzieć wprost, że firmy na pierwszych miejscach osiągają najlepsze wyniki. Z tego powodu, warto zainwestować w firmę świadczącą te usługi, ale bacznie obserwować ich pracę, za pomocą dostępnych aplikacji.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię