Jak wykorzystać programy Microsoft Office 2019 w pracy zdalnej i poprawić efektywność?

Już od ponad trzech lat praca zdalna jest codziennością wielu z nas. To właśnie z myślą o pracy zdalnej Microsoft do ostatniej aktualizacji pakietu Office, czyli wersji 2021, wprowadził narzędzie MS Teams. To także na potrzeby pracy zdalnej skrojona jest usługa Office 365, bazująca na rozwiązaniach chmurowych. A co z pakietem Office 2019? Czy jego możliwości także można wykorzystać w pracy zdalnej? Jak najbardziej!

Programy komputerowe Office 2019 a 2021 – różnice

Na początku powiedzmy jedną rzecz. Pakiet Microsoft Office 2021 – przynajmniej w wersji Professional, która jest rekomendowana firmom – mimo wszystko znacznie lepiej może sprostać wymaganiom pracy zdalnej. Jest to oczywiście zasługa wspomnianego narzędzia MS Teams. To właśnie ten program w największym stopniu ułatwia organizację pracy w zespole, którego członkowie znajdują się w różnych miejscach – można tam prowadzić rozmowy na czacie, organizować i prowadzić konferencje wideo i rozmowy telefoniczne, wymieniać się plikami czy współpracować nad dokumentami.

Jeżeli wideokonferencje stanowią ważną część pracy w Twoim zespole, polecamy sklep z oprogramowaniem komuterowym Teamnet-Software.pl, który posiada w swojej ofercie narzędzie Teams i wiele innych. 

Office 2019 – licencja dożywotnia. Jakie możliwości daje w pracy zdalnej?

Efektywna praca zdalna jest jednak możliwa także wtedy, gdy dysponujemy pakietem Office 2019. Licencja dożywotnia pozwala na wieczyste korzystanie z pakietu, więc nie ma nic dziwnego w tym, że wiele osób nie widzi potrzeby kupna nowszej wersji.

Funkcje, które posiadają programy komputerowe Office 2019 i które mogą poprawić efektywność pracy zdalnej, to przede wszystkim:

  • Microsoft Translator – jest to nowa funkcja w wersji 2019, którą udostępniono programom Word, Excel i PowerPoint. Umożliwia ona automatyczne tłumaczenie wyrazów, fraz i fragmentów tekstu na różne języki, co usprawnia współpracę międzynarodową;
  • Pisanie odręczne – w programach Office dodano również możliwość pisania odręcznego, co jest dużym ułatwieniem, gdy trzeba wytłumaczyć, rozpisać lub wyróżnić konkretne rzeczy – na przykład podczas prezentowania danych zdalnie;
  • Nowe wykresy – tworzenie raportów jest jeszcze łatwiejsze dzięki kilkunastu nowym wykresom liniowym, kolumnowym i słupkowym.

Mniejszych udogodnień jest jeszcze więcej, dlatego z pewnością warto dokładnie poznać programy pakietu Office – na przykład korzystając z poradników zawartych na stronie Microsoftu.

Office 2019 – klucz aktywacyjny kupisz w sklepie Teamnet-Software.pl

Interesuje Cię kupno pakietu Office 2019? Klucz aktywacyjny możesz kupić w Teamnet-Software.pl. Jest to sklep z oprogramowaniami, który oferuje najlepsze oprogramowania komputerowe i programy antywirusowe. W ofercie tego działającego od 2017 roku sklepu znajdziesz nie tylko różne pakiety Office 2019, ale także Office 2021 i usługę Office 365. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię