Jak wysyłać paczki klientom e-commerce?

Własna działalność e-commerce wymaga ciągłych inwestycji w optymalizację procesów obsługi zamówień i wysyłki towarów. Dobrze wyposażony magazyn sklepu e-commerce to podstawa, aby realizacja zamówień odbywała się sprawnie, a paczki były wysyłane z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa. Sprawdź krótki poradnik i dowiedz się, jakie kartony wysyłkowe są dobre dla działalności e-commerce.

Działalność e-commerce – co można sprzedawać przez internet?

Obecnie w internecie można sprzedać praktycznie wszystko – oczywiście w granicach obowiązującego prawa. To oznacza, że biznes e-commerce może proponować swoim klientom produkty z kategorii zabawek dla dzieci, urządzeń RTV i AGD, a nawet wyposażenie ogrodowe. Możliwości na handel w sieci jest mnóstwo.

Po ustalaniu kategorii produktów, które będą sprzedawane przez internet można łatwo ustalić, jakie opakowania kartonowe będą przydatne w przedsiębiorstwie. Zakup odpowiednich materiałów operacyjnych i akcesoriów do pakowania paczek to podstawa, aby przyśpieszyć procesy logistyczne w firmie.

Kartony wysyłkowe a magazyn e-commerce – jakie opakowania będą odpowiednie?

Opakowania dla branży e-commerce występują w różnych wersjach. Możesz zdecydować się na kartony wysyłkowe fasonowe, z tektury falistej kilkuwarstwowej, a także kartony z automatycznym dnem. Jak wybrać idealne opakowania tekturowe? Weź pod uwagę kilka czynników, a bez problemu wybierzesz najlepsze materiały operacyjne dla swojej działalności e-commerce.

 • wymiary opakowania: szerokość, wysokość i głębokość,
 • przeznaczenie kartonu,
 • cena,
 • kolor: biały lub brązowy,
 • producent.

Na podstawie powyższych parametrów będziesz w stanie wybrać zestaw opakowań z tektury falistej i nie tylko, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. Im szerszy asortyment jest sprzedawany online, tym więcej rodzajów opakowań kartonowych będzie potrzebnych na wyposażeniu magazynu wysyłkowego.

Wysyłka paczek dla klientów e-commerce – jak przygotować przesyłki?

Przygotowywanie paczek do wysyłki wymaga: wiedzy, doświadczenia oraz dostępu do odpowiednich akcesoriów magazynowych. W przeciwnym razie procesy logistyczne w firmie mogłyby zostać zaburzone. Jak w praktyce wygląda proces pakowania towaru do wysyłki? Poznaj kilka kroków, których nie można pominąć na tym etapie pracy w branży e-commerce.

 1. Upewnij się, że zebrane zamówienie jest kompletne.
 2. Zabezpiecz towary, które są wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia. Możesz użyć folii bąbelkowej, przekładek tekturowych lub papieru pakowego kraft.
 3. Umieść przedmioty w opakowaniu z tektury falistej.
 4. Uzupełnij puste przestrzenie wypełniaczem papierowym lub syntetycznym.
 5. Zamknij karton przy użyciu taśmy pakowej, np. papierowej z włóknami wzmacniającymi.
 6. Oklej przesyłkę etykietą transportową oraz samoprzylepnymi etykietami informującymi kuriera, np. wrażliwej zawartości paczki.

To wszystko, co musisz zrobić, aby bezpiecznie i sprawnie przygotować towar do wysyłki kurierem. W branży e-commerce liczy się czas, bezproblemowa dostawa oraz niskie koszty realizacji zamówienia. Aby utrzymać jakość świadczonych usług na wysokim poziomie, konieczna jest inwestycja w sprawdzone materiały operacyjne, czyli m.in. w wytrzymałe opakowania kartonowe.

Optymalizacja procesów logistycznych – czy rodzaj opakowań ma znaczenie?

Rodzaj wybranych opakowań do wysyłki towarów ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o optymalizację kosztów realizacji procesów logistycznych. Kupując wytrzymałe pudełka z tektury falistej w co najmniej kilku rozmiarach, można przyśpieszyć czas pakowania paczek nawet o kilkanaście minut.

Wysyłka towaru drobnicowego wymaga zastosowania innych opakowań niż w przypadku sprzedaży wielkogabarytowego sprzętu i akcesoriów domowych. Tylko po zaopatrzeniu magazynu e-commerce w różnorodne opakowania tekturowe, można realnie zoptymalizować procesy logistyczne: koszty, czas pakowania oraz bezpieczeństwo wysyłki towarów do klienta.

Choć dedykowane opakowania z tektury generują pewne wydatki, warto w nie inwestować. To znacznie przyśpiesza proces pakowania towaru i daje gwarancję, że wysłane przedmioty dotrą do klienta w nienaruszonym stanie, niezależnie od czasu realizacji transportu przez firmę przewozową.

Bezpieczne kartony wysyłkowe, czyli jakie? Podsumowanie

Mianem bezpiecznych opakowań tekturowych do wysyłki w e-commerce nazywamy takie pudełka, które są: trwałe, odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne oraz dopasowane do gabarytów sprzedawanego towaru. Stosowanie takich opakowań umożliwia szybszą wysyłkę przedmiotów bez ryzyka, że firma kurierska zniszczy towar podczas transportu.

Chcesz rozwinąć skrzydła jako przedsiębiorca w branży e-commerce? Zoptymalizuj koszty i czas pracy pracowników odpowiedzialnych za wysyłkę towaru. Wykorzystaj materiały operacyjne i kartony wysyłkowe dostępne w ofercie Raja. To dobry wybór, szczególnie jeśli zależy Ci na utrzymaniu najwyższej jakości świadczonych usług.

Ostatnie Wpisy

5 powodów, dla których warto dać szansę sprzętowi poleasingowemu

W dobie ciągłych nowości technologicznych wiele firm i użytkowników indywidualnych zastanawia się, jak efektywnie i ekonomicznie zaktualizować swój sprzęt komputerowy. Jednym z...

Jak wybrać hurtownię do dostawy kartonów fasonowych?

Wybór odpowiedniej hurtowni do dostawy kartonów fasonowych jest istotny dla wielu firm, które potrzebują tego rodzaju opakowań do swoich produktów. Oto kilka...

Skuteczny Monitoring Marki: Klucz do Utrzymania Pozytywnego Wizerunku

Twoja marka to twój skarb. Skuteczny monitoring marki jest kluczem do utrzymania pozytywnego wizerunku w erze cyfrowej. W dzisiejszych...

Strefa Q&A Inelo – uzyskaj wsparcie ekspertów

Dostęp do wsparcia eksperckiego jest bardzo istotny. Inelo to lider w dziedzinie rozwiązań dla transportu. Firma dostarcza nie tylko specjalistyczne oprogramowanie i...

Słaby zasięg sieci? Przetestuj routery WiFi Mesh!

Słaby zasięg sieci to poważne zmartwienie przede wszystkim dla tych osób, które mieszkają na co dzień w wielopoziomowych i dużych budynkach lub...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię