Kiedy warto wybrać mysz bezprzewodową i na jaką się zdecydować?

Chociaż na co dzień nie zwracamy na to uwagi, nieodpowiednio dobrana myszka do komputera może doprowadzić nas do szewskiej pasji i bólu nadgarstka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie modeli bezprzewodowych i kiedy warto się na nie zdecydować?

1. Mysz bezprzewodowa – kiedy warto się zdecydować?

2. Rodzaje myszy bezprzewodowych

3. Zalety i wady myszy bezprzewodowych

4. O czym pamiętać przy zakupie?

Mysz bezprzewodowa – kiedy warto się zdecydować?

Mało kto lubi plątające się koło biurka kable. Gdy możemy zredukować ich ilość, zwykle jest to kusząca opcja – właśnie z tego powodu często decydujemy się na bezprzewodowe słuchawki, klawiatury, a także i myszy do komputera. Może być to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie dla pomieszczeń, w których mamy mało miejsca i w dodatku niezbyt duże biurko, tak że kabli nie ma gdzie schować ani ułożyć. Myszki bezprzewodowe to również opcja warta zakupu w przypadku przestrzeni biurowych, a także w sytuacji, gdy korzystamy z laptopa i nie jesteśmy zbyt wielkimi fanami touchpada. 

Rodzaje myszy bezprzewodowych

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do wyboru sprzętu, warto wiedzieć że myszy bezprzewodowych jest kilka rodzajów. Zaliczamy do nich między innymi:

  • mysz bezprzewodową laserową, gdzie za ruch odpowiada wiązka lasera. Jest to wariant o wysokiej precyzji działania, jednak do poprawnego funkcjonowania wymaga twardej i płaskiej powierzchni. Warto więc zakupić go razem z dedykowaną podkładką;
  • mysz bezprzewodową optyczną, w której poruszanie kursorem jest możliwe dzięki sygnałowi świetlnemu. Jest to również mechanizm bardzo precyzyjny i nie wymaga specjalnego podłoża pod urządzenie – nie musimy więc wybierać dodatkowo podkładki;
  • mysz bezprzewodową wertykalną, którą trzymamy pionowo. Jest to dobra opcja dla osób zmagających się z bolącym nadgarstkiem. Z drugiej strony jednak nie można liczyć na zbyt dużą precyzję przy wybraniu tej opcji.

Zalety myszy bezprzewodowych

Najważniejszą zaletą myszek bezprzewodowych jest oczywiście brak kabla. Dzięki temu możemy korzystać z urządzenia w naprawdę swobodny sposób, pozbawiony ograniczenia wynikającego z długości przewodu. Takie rozwiązanie jest wygodne w użytkowaniu i pozwala nam również na zmianę aranżacji swojego biurka bez konieczności pamiętania o odległościach od samego komputera.

Minusem tego typu myszy są przede wszystkim drobne zakłócenia w odbieraniu sygnału, które mogą się czasem pojawić, jeżeli sygnał z myszy wejdzie w konflikt z innym urządzeniem działającym na tej samej zasadzie. Nie jest to również idealny wybór dla graczy, ponieważ minimalne opóźnienie czasu reakcji może znacząco wpłynąć na naszą rozgrywkę. Jeżeli mimo wszystko bardzo chcemy wybrać mysz bezprzewodową dla gracza, najlepszą opcją będzie wybranie modelu z segmentu gamingowego, o dobrym czasie reakcji i wysokiej czułości. W tym celu warto zajrzeć na https://allegro.pl/kategoria/myszki-bezprzewodowe-4575, gdzie znajdziemy szeroki wybór myszy.

O czym pamiętać przy zakupie?

Decydując się na myszkę bezprzewodową warto wcześniej sprawdzić, czy ma ona szansę „wejść w konflikt” z jakimś innym sprzętem, którego już używamy. Same parametry wybiera się podobnie, jak w przypadku modeli przewodowych. Powinniśmy zwrócić uwagę na DPI, od którego zależy tempo przesuwania się kursora – szczególnie ważna opcja dla osób pracujących z dużymi monitorami. Mysz komputerowa jest elementem bardzo osobistym i powinna zostać dobrana do rozmiarów naszej dłoni, tak aby nie była ani zbyt duża, ani za mała. Liczy się również waga upatrzonego przez nas egzemplarza oraz ewentualna możliwość jej zmiany – tego typu rozwiązania znajdziemy raczej w modelach gamingowych.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię