Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę rozwiązań chmurowych?

Wraz ze wzrostem popularności chmury obliczeniowej, na rynku pojawiło się dużo więcej dostawców. Dowiedz się, jak dobrać ofertę do rodzaju prowadzonej działalności i na jakie parametry warto zwrócić uwagę.

Prywatna, publiczna, a może hybrydowa?

Wybierając dostawcę chmury, postaw na firmę, która rozumie zasady funkcjonowania Twojej organizacji oraz będzie w stanie zaoferować Ci kompleksowe usługi zarówno teraz, jak i w przypadku dynamicznego rozwoju Twojego biznesu. Wybór modelu chmury (IaaS, PaaS lub Saas) zależy od profilu działalności, ale warto by dostawca miał jak najszerszy obszar kompetencji i oferowanych rozwiązań.

Usługi to nie wszystko

Zwróć uwagę na to, czy aktualizacje instalują się w tle i nie musisz przy tym zatrzymywać pracy. Najlepiej by odbywało się to w łatwy i zautomatyzowany sposób z wykorzystaniem standardowych interfejsów programowania aplikacji. Upewnij się także, gdzie przechowywane są Twoje dane i kopie zapasowe oraz jak wydajna jest łączność pomiędzy lokalizacją Twojej firmy i centrum danych dostawcy. 

Stosunek ceny do jakości

Kryterium finansowe nie powinno być najważniejsze przy wyborze operatora cloud computing’u. Poza najlepszym stosunkiem ceny do przestrzeni dyskowej weź pod uwagę także parametry pozacenowe takie jak oferowane usługi, bezpieczeństwo danych oraz szybki i pomocny kontakt z dostawcą. 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Innym niezwykle ważnym elementem jest wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany przez dostawcę. Dowiedz się, jakie rozwiązania w kwestii przechowywania danych oraz ich dostępności oferuje operator, czy logowanie zabezpieczone jest protokołem SSL oraz w jaki sposób dostawca chroni Twoje dane przed cyberatakami. Nie zapomnij dopytać o disaster recovery, czyli plan przywracający ciągłość działania po awarii oraz procedury w przypadku wystąpienia wycieku danych. 

Opinie mają znaczenie

Przed podjęciem decyzji sprawdź opinie innych klientów. Doświadczony operator z rzeszą zadowolonych odbiorców z pewnością będzie się cieszył licznymi, pozytywnymi komentarzami na swój temat. Może uda Ci się dowiedzieć, czy z jego usług korzystają firmy działające w podobnej branży jak Twoja. 

Jeśli dalej zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj chmury obliczeniowej będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z konsultacji z ekspertem Orange, który przeprowadzi analizę potrzeb, a następnie dobierze efektywne narzędzia. Dzięki partnerstwom z wieloma czołowymi dostawcami usług chmury publicznej i  własnymi rozwiązaniami end-to-end świadczonymi z najwyższej klasy centrów danych zlokalizowanych w Polsce (Warszawa i Łódź), Orange może zaoferować rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferowanych przez Orange usług z zakresu bezpieczeństwa, zajrzyj tutaj: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cloud/uslugi-w-chmurze-jak-wybrac-dostawce/ 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię