Paczka z Kanady do Polski a cło

Polonia w Kanadzie liczy sobie od 1 nawet do 1,5 miliona osób. Tak duże skupisko naszych rodaków jest powodem tego, że popularną w Polsce usługą jest paczka do Kanady i z Kanady do Polski. Jak nadać ją tanio, szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu? W jakich sytuacjach na takie paczki jest naliczane cło? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule poniżej.

Czym jest cło?

Cło to – podając za jego słownikową definicją – opłata nakładana przez państwo na towary w związku z ich importem i eksportem dokonywanym przez granice celne państwa, a także ich tranzytem przez jego obszar celny. Różne są rodzaje cła – na przykład importowe, eksportowe, tranzytowe. Wysokość cła zależy od tego, do jakiej grupy produktowej zaliczana jest zawartość paczki. Co ciekawe na większość, bo aż 98% produktów importowanych z Kanady, obowiązuje stawka celna 0%. Wynika to z mocy umowy CETA. 

Cło na towary sprowadzane z Kanady – jaka stawka?

Informacji, jaka stawka cła obowiązuje na daną grupę produktową, najlepiej zasięgnąć w systemach ISZTAR lub TARIC. Bazy te są na bieżąco aktualizowane i są to najrzetelniejsze i najbezpieczniejsze źródła wiedzy na ten temat. Tylko na wybrane i nieliczne grupy produktowe z Kanady obowiązuje cło wyższe niż 0%. Są to na przykład wybrane owoce, warzywa, mięso drobiowe, mięso indycze i jaja. 

Obowiązujące opłaty celno-skarbowe

Aktualnie przepisy są takie, że każdy import powyżej wartości 150 euro z państw niebędących członkami Unii celnej UE, czyli także z Kanady, podlega opłatom celno-skarbowym. 

Paczka z Kanady do Polski i z Polski do Kanady najtaniej

Paczka z Kanady do Polski i z Polski do Kanady w atrakcyjnej cenie? Korzystnym rozwiązaniem są usługi brokera kurierskiego. Broker to pośrednik między kurierem a klientem. Strona pośrednika różni się tym od strony kuriera, że znajduje się tam oferta od wielu przewoźników, a nie tylko jednego. Ponadto broker, na przykład AlleKurier, ma wynegocjowane z kurierami atrakcyjny warunki, dzięki czemu może zaproponować swoim klientom nadawanie paczek krajowych i zagranicznych nawet do 70% taniej niż według cennika konkretnego przewoźnika.

Więcej informacji i prosta wyceniarka paczek do Kanady jest dostępna na tej stronie: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/tanie-paczki-do-kanady 

Ile idzie paczka z Polski do Kanady i z Kanady do Polski?

Różni przewoźnicy podają różne orientacyjne czasy dostaw na tej trasie. Na stronie brokera kurierskiego AlleKurier można znaleźć następujące informacje:

  • szacowany czas dostawy z Kanady do Polski to 3-5 dni roboczych
  • szacowany czas doręczenia paczki z Polski do Kanady to od 2-3 do nawet 7 dni roboczych

Czego nie można nadawać w paczkach międzynarodowych?

W paczce z i do Kanady nie można umieszczać wielu produktów, najważniejsze to:

  • papierosy i inne wyroby tytoniowe
  • alkohol
  • substancje odurzające
  • opakowania w aerozolu
  • pieniądze, karty płatnicze
  • łatwo psująca się żywność
  • lekarstwa i suplementy diety
  • żywe rośliny i zwierzęta

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię