Sposoby na Dostęp Do Zablokowanych Stron Internetowych

Istnieje wiele powodów, dla których władze blokują dostęp do niektórych stron internetowych. Niektóre zakłady pracy mogą blokować serwisy społecznościowe lub dostęp do twojej osobistej poczty e-mail. Możesz również doświadczyć blokad na swoim uniwersytecie lub w szkole.

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji i szukasz rozwiązania, które możesz zastosować, aby pokonać tę blokadę, nie martw się, tutaj znajdziesz sposoby, które możesz wypróbować.

Wymieniliśmy tutaj metody, które możesz wypróbować, ponieważ różne typy blokad wymagają różnych rodzajów technik do obejścia. Wypróbuj każdą z nich, aby znaleźć taką, która pasuje do twojej sytuacji. A jeśli masz jakieś inne metody, którymi chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Dostęp przez IP zamiast adresu URL

Niektóre programy blokują strony internetowe wyłącznie za pomocą nazwy lub adresu URL. Na przykład: blokada może zostać nałożona na www.facebook.com, ale nie na adres IP witryny.

Możesz uzyskać adres IP z terminala w systemie OS X lub wiersza polecenia, jeśli używasz systemu Windows. Wklej to i naciśnij Enter.

1 | ping twojadomena.com

Skopiuj adres IP, który jest wyświetlany w wynikach, na pasek adresu przeglądarki i otwórz stronę normalnie.

Korzystanie Ze Strony Proxy

Istnieje wiele bezpłatnych serwerów proxy, które zapewniają anonimowe przeglądanie sieci. Możesz ich użyć, aby łatwo uzyskać dostęp do dowolnej zablokowanej witryny. Wystarczy wejść na stronę i wpisać adres URL, który chcesz przeglądać.

Jak to działa? Kiedy przeglądasz witrynę internetową za pomocą witryny proxy, w rzeczywistości nie masz połączenia z witryną docelową. Jesteś połączony z serwerem proxy, podczas gdy serwer proxy to ten, który jest podłączony do prawdziwego miejsca docelowego witryny. To, co widzisz, to buforowana wersja witryny, którą udostępnia ci serwer proxy.

Korzystanie z Usługi VPN

Wirtualna sieć prywatna, czyli VPN, to zdalny serwer, który zapewnia prywatny dostęp za pośrednictwem sieci publicznej. VPN sprawia, że wygląda na to, że przeglądasz z kraju, w którym znajduje się serwer, ukrywając w ten sposób swoją prawdziwą tożsamość.

Istnieje wielu dostawców usług VPN, z których możesz korzystać, niektórzy oferują swoje usługi za darmo, inni wymagają subskrypcji. VPN pozwala przeglądać prywatnie i bez cenzury, i zwykle oferuje rozszerzenie przeglądarki dla użytkowników Chrome i Firefox. 

Zalecamy pójść o krok dalej i upewnić się, że każda używana przez ciebie sieć VPN jest szyfrowana. Szyfrowanie typu end-to-end jest ważne, aby stworzyć bezpieczną linię komunikacji, która blokuje użytkownikom zewnętrznym możliwość przechwytywania danych. Ogranicza czytelność danych przesyłanych odbiorcy. Większość usług VPN używa szyfrowania asymetrycznego do wymiany nowego klucza szyfrowania symetrycznego na początku każdej sesji VPN. Dane są szyfrowane tylko między tobą a serwerem VPN. Zabezpiecza to przed inspekcją dowolnego serwera pomiędzy tobą a VPN, na przykład twojego dostawcy usług internetowych lub atakującego obsługującego nieuczciwy hotspot Wi-Fi. Dane przesyłane między serwerem VPN a odwiedzaną witryną nie są szyfrowane, chyba że witryna korzysta z protokołu HTTPS. Przeczytaj więcej o szyfrowaniu VPN w Surfshark.

Korzystanie z Przeglądarki TOR

Tor to przeglądarka, która umożliwia anonimowe przeglądanie oraz zapobiega śledzeniu nawyków przeglądania lub lokalizacji, zapewniając prywatność. Dzięki wolontariuszom z całego świata, którzy tworzą tę rozproszoną sieć przekaźników, możesz przeglądać pod ochroną Tora.

Aby jej użyć, najpierw musisz pobrać przeglądarkę Tor; zainstaluj ją jak zwykłą aplikację. Otwórz aplikację, a następnie kliknij Połącz, aby nawiązać połączenie z siecią Tor.

Korzystanie z publicznego DNS dostawców usług internetowych

Niektórzy dostawcy usług internetowych (ISP) używają własnego DNS do blokowania dostępu do niektórych stron internetowych. Aby pozbyć się blokady, możesz ominąć ograniczenie od usługodawcy internetowego za pomocą Google Public DNS.

W konfiguracji DNS swojej sieci zmień swój DNS na następujące adresy IP publicznych serwerów DNS Google jako podstawowy lub pomocniczy serwer DNS.

IPv4

1 | 8.8.8.8

2 | 8.8.4.4

IPv6

1 | 2001:4860:4860::8888

2 | 2001:4860:4860::8844

Korzystanie z Tłumacza Google

Tłumacz Google umożliwia tłumaczenie treści witryny z jednego języka na inny. Ale możesz nie wiedzieć, że jeśli wprowadzisz adres URL zablokowanej witryny do Tłumacza Google, a następnie klikniesz link URL po prawej stronie, zablokowana witryna będzie dostępna w wybranym przez ciebie przetłumaczonym języku.

Kliknij Wyświetl: Oryginał, aby wrócić do wersji z oryginalnym nieprzetłumaczonym językiem.

Tutaj możesz wykonać sztuczkę, wprowadzając adres URL zablokowanej witryny w Tłumaczu Google, a następnie kliknij link URL po prawej stronie i pozwól działać. Zablokowana strona zostanie otwarta z językiem tłumaczenia. Następnie możesz kliknąć Wyświetl: Oryginał, aby zachować oryginalny język.

Ręczne Ustawienie Proxy Przeglądarki

Aby ręcznie ustawić serwer proxy przeglądarki, musisz najpierw uzyskać działające publiczne serwery proxy. Znajdziesz takie w Hidemyass. Znajduje się tam lista wielu serwerów proxy, z krajów z całego świata, a także informacje o szybkości, rodzaju i poziomie anonimowości. Wybierz jeden adres IP i port, a następnie:

W Przeglądarce Firefox:

Przejdź do Preferencje > Zaawansowane i wybierz zakładkę Sieć. W obszarze Połączenie kliknij Ustawienia, a następnie wybierz Ręczna Konfiguracja Proxy.

Tutaj wpisujesz serwer proxy HTTP uzyskany z Hidemyass, a następnie numer portu i klikasz OK.

W Przeglądarce Chrome:

Jeśli chcesz ustawić proxy tylko dla Chrome, możesz użyć Proxy Helper.

Edycja Pliku Hostów Aby Ominąć Adres IP Witryny

Możesz skorzystać z tej usługi z Pentest Tools, aby uzyskać adres IP zablokowanej domeny i subdomeny witryny. Po prostu wstaw nazwę domeny, zaznacz „Dołącz Szczegóły Subdomeny” i kliknij START, a następnie poczekaj, aż narzędzie wykona zadanie za ciebie.

Po zakończeniu skopiuj adres IP i domenę/subdomenę.

Korzystanie z Tuneli SHH

Po pierwsze, musisz mieć konto SSH. Otwórz Terminal (jeśli używasz systemu Windows, możesz zamiast tego użyć Putty) i uruchom następujące polecenie, aby się zalogować:

1 | ssh -D 12345 user@host.domain

Polecenie uruchomi serwer SOCKS na porcie 12345. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. Po pomyślnym zalogowaniu po prostu zminimalizuj terminal, nie zamykaj go.

Następnie otwórz przeglądarkę Firefox i przejdź do Preferencje> Zaawansowane> Sieć> Ustawienia. Sprawdź ręczne konfiguracje proxy, wprowadź adres 127.0.0.1 na hostach SOCKS, a następnie wprowadź numer portu wybrany podczas tworzenia tunelu SSH. Kliknij OK, aby zapisać nowe ustawienia.

Następnie otwórz pustą kartę i wpisz „about:config”, a następnie ustaw wartość true dla następującej instrukcji:

1 | network.proxy.socks_remote_dns

Teraz możesz przeglądać w Firefoksie, używając swojego tunelu.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię