Zamrażarka szufladowa do 100 l – jak wybrać małą zamrażarkę?

Jeżeli kupujemy produkty na zapas i ciągle brakuje nam miejsca w zamrażarce lodówkowej, powinniśmy zastanowić się nad zakupem dodatkowej zamrażarki. W takiej sytuacji wystarczy nam niewielka zamrażarka szufladowa do 100 litrów. Czym się kierować przy jej wyborze?

Zamrażarka szufladowa do 100 l – wolnostojąca czy do zabudowy?

Na rynku znajdziemy zamrażarki szufladowe o różnych pojemnościach. Te najmniejsze o pojemności do 100 litrów, to tzw. zamrażarki niskie. Zazwyczaj mają wysokość do 85 cm, dzięki czemu można je zamontować pod blatem kuchennym. Co ważne, takie modele występują zarówno w wersji wolnostojącej, jak i do zabudowy. Jeżeli zatem chcemy ulokować zamrażarkę w kuchni, wybierzmy model do zabudowy, który dobrze wkomponuje się w ciąg szafek kuchennych. Natomiast zamrażarkę wolnostojącą możemy umieścić w dowolnym miejscu, nie ograniczając przestrzeni w kuchni, jak https://maxelektro.pl/agd/lodowki/zamrazarki-szufladowe/?utm_medium=post_seo&utm_source=neografix.pl&utm_campaign=seo_spons

Powyżej: Zamrażarka szufladowa Amica FZ 133.4
Pojemność użytkowa: 80 litrów; dostępność: maxelektro.pl

Zamrażarka szufladowa do 100 l – plusy i minusy

Do domowego użytku znacznie lepiej sprawdzi się zamrażarka szufladowa, niż skrzyniowa. Modele skrzyniowe zdają egzamin przy przechowywaniu dużej ilość tych samych produktów. Natomiast w domu, gdzie przeważnie mrozimy owoce sezonowe, kilka porcji mięsa czy gotowe produkty, o wiele lepiej sprawdzą się zamrażarki szufladowe. Mają one bowiem pojemne szuflady, w których możemy układać żywność z konkretnych kategorii. Jeśli szukamy dodatkowego sprzętu zamrażającego, dobrym wyborem będzie zamrażarka szufladowa do 100 l. Jest ona na tyle pojemna, że z powodzeniem spełni nasze codzienne potrzeby, a zarazem na tyle mała, że nie będziemy mieć problemu z jej ulokowaniem.

Jeśli chodzi o minusy takich małych zamrażarek, to z pewnością należy do nich zaliczyć cenę. Niestety nawet za proste modele, które mają niewielki litraż, trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Powyżej: Zamrażarka szufladowa Gorenje F391PW4
Pojemność użytkowa: 70 litrów; dostępność: maxelektro.pl

Gdzie się nadają małe zamrażarki?

Często pytacie, gdzie się nadają takie mini-zamrażarki. Zazwyczaj nadają się na poczcie albo w firmie kurierskiej, a potem są transportowane do waszych domów. A tak na poważnie, to takie małe zamrażarki szufladowe polecane są dla osób, które mają 3-4-osobową rodzinę albo często robią zakupy z wyprzedzeniem. Takie zamrażarki będą też odpowiednie dla osób, które mają w kuchni tylko chłodziarki, bez komory mrożącej. Jeśli zdecydujemy się na zakup zamrażarki wolnostojącej, to z powodzeniem będziemy mogli ustawić ją w piwnicy, garażu czy budynku gospodarczym. Będzie ona dodatkowym urządzeniem mrożącym, w którym bez problemu będziemy mogli przechowywać sezonowe owoce lub inne mrożonki.

Powyżej: Zamrażarka szufladowa Kernau KFUF 08252.1 W
Pojemność użytkowa: 103 litry; dostępność: maxelektro.pl

Zamrażarka szufladowa do 100 l – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jeśli chcemy, żeby zamrażarka dobrze nam służyła, spełniając nasze potrzeby, a przy okazji nie narażając na wysokie rachunki za prąd, przed zakupem powinniśmy dobrze zapoznać się z jej specyfikacją. Szczególnie powinniśmy wziąć pod uwagę poniższe parametry:

  • Pojemność – w sprzedaży znajdziemy małe zamrażarki o pojemności do 100 litrów, a nawet jeszcze mniejsze, których pojemność nie przekracza 50 l. Do zastosowań domowych zdecydowanie lepsze będą te pierwsze, ponieważ pomieszczą więcej żywności.
  • Energooszczędność – pamiętamy, że zamrażarki należą do tych urządzeń, które muszą pracować bez przerwy, dlatego w ich przypadku bardzo ważna jest klasa energetyczna. Oznacza to, że powinniśmy wybierać urządzenia o jak najwyższej efektywności energetycznej.
  • System No Frost – o ile w lodówkach system No Frost jest już standardem, tak już niewiele zamrażarek jest w niego wyposażonych. Warto jednak dopłacić trochę więcej gotówki i kupić zamrażarkę szufladową z No Frost, ponieważ ten system zapobiega gromadzeniu się lodu i szronu. Dzięki niemu nie będziemy musieli ręcznie rozmrażać urządzenia.
  • Poziom hałasu – zamrażarki to sprzęty, które zazwyczaj generują hałas na poziomie około 40-45 dB. Na rynku znajdziemy jednak modele cichsze, które generują około 30 dB. Jeśli zamrażarka szufladowa ma stanąć w kuchni, to warto właśnie na te modele zwrócić uwagę przy zakupie.
  • Zdolność zamrażania – ten parametr określa, ile żywności jest w stanie zamrozić urządzenie w ciągu 24 godzin. W niektórych zamrażarka wartość ta wynosi nawet 20 kg na dobę.
  • Czas utrzymania temperatury bez zasilania – ten parametr informuje, jaki jest czas przechowywania mrożonek w przypadku braku prądu. Im wyższa jest ta wartość, tym dłużej zamrażarka będzie mogła utrzymać odpowiednio niską temperaturę.

Powyżej: Zamrażarka szufladowa Whirlpool AFB 8281
Pojemność użytkowa: 91 litrów;
dostępność: MaxElektro.pl

Ile kosztuje zamrażarka szufladowa do 100 l?

Zamrażarka szufladowa do 100 litrów zalicza się do najmniejszych zamrażarek dostępnych na rynku, a co za tym idzie również tych najtańszych. Dobre zamrażarki, znanych marek, takich jak: Whirlpool, Amica, Gorenje czy Kernau można już kupić w cenie do 900 zł – najtańsze kosztują około 700 zł, ale ich oferta jest dość znikoma. W sprzedaży dostępne są również droższe modele, których ceny sięgają do 1500 zł, a nawet do 2000 zł. Takie zamrażarki są jednak najbardziej zaawansowane – mają wyświetlacze elektroniczne, funkcję No Frost czy możliwość szybkiego zamrażania produktów. Na cenę zamrażarki wpływają nie tylko dodatkowe funkcje, ale również pojemność – im większa, tym droższa będzie zamrażarka.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię